Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

14 февруари 2020 18:08 Пламен Димитров

Норвежец изпревари конкуренцията на Супер-Г в Австрия

Норвежецът Александър Аамод Килде спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Заалбах-Хинтерглем (Австрия).

27-годишният Килде финишира за 58.30 секунди и записа първа победа за сезона и четвърта в кариерата си.

Втори на 15 стотни от секундата завърши Мауро Кавизел от Швейцария, а трети на 31 стотни е Томас Дресен (Германия), който вчера триумфира в спускането в Заалбах-Хинтерглем.

Състезанието беше отлагано четири пъти и започна с два часа и 20 минути закъснение заради силен вятър в горната част на трасето и снеговалеж, а организаторите бяха принудени да чистят огромно количество пресен сняг от пистата.

В крайна сметка надпреварата започна, но трасето беше доста съкратено.

Австриецът Кристиан Валдер завърши четвърти и записа най-доброто си класиране в кариерата за Световната купа.

Олимпийският шампион Матиас Майер (Австрия) не завърши.

С победата днес Александър Аамод Килде оглави генералното класира за Световната купа с 982 точки.

Той измести от първото място своя сънародник и специалист в техничните дисциплини Хенрик Кристоферсен (Норвегия), който има 903 точки. Трети е Алекси Пентюро (Франция) с 882 точки.

Българинът Алберт Попов е 84-и с 67 точки.

В подреждането за малката Световна купа в супергигантския слалом Килде също е лидер с 336 точки, пред Мауро Кавизел с 285 точки и Киетил Янсруд (Норвегия) с 265 точки.