Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

29 февруари 2020 16:59 Емил Арсов

ОБЗОР: Литекс спря Септември, Локо (Сф) с нова победа

Кръг №21 от българската Втора професионална лига започна в четвъртък, когато лидерът ЦСКА 1948 победи у дома третия Монтана с 2:0 и дръпна с три точки на върха пред втория Септември.

Днес столичани можеха да се изравнят по точки с "червените", но загубиха с 0:1 визитата си на Литекс в Ловеч.

Единственият гол в мача вкара Илиян Капитанов в 49-ата минута.

Така ловчанлии се изкачиха до 5-ата позиция в класирането с 35 точки, на една зад столичния Локомотив, който постигна поредната си победа в една от очакваните с най-голям интерес срещи.

"Железничарите" победиха с 2:0 след късни попадения Пирин (Благоевград), а гостите завършиха двубоя с човек по-малко. Домакините пък се възползваха от численото си предимство и стигнаха до успеха с попадения на Мики Орачев в 78-ата и на Наско Милев в 88-ата минути.

Междувременно Нефтохимик се наложи вкъщи над Локо ГО също с 2:0, докато Кариана надви минимално гостуващия Струмска слава.

Срещата Ботев (Гълъбово) - Спартак (Плевен) пък приключи без победител - 1:1.