Григор ще дебютира в най-престижната отборна надпревара на САЩ!

Григор ще дебютира в най-престижната отборна надпревара на САЩ!

Българинът подписа с Orange County Breakers, а първият му мач ще се Райън Харисън

Григор Димитров ще дебютира в отборния турнир World Team Tennis.  Българинът ще играе за отбора на Orange County Breakers.  Надпреварата ще се проведе от 12 юли до 1 август.

 
Организаторите официално потвърдиха участието на първата ни ракета и обявиха неговия съперник – Райън Харисън от тима на "Сан Диего". Мачът ще се играе в  Palisades Tennis Club в Нюпорт Бийч на 28 юли.
 
„Радвам се, че ще играя за  Orange County Breakers това лято. Отборният формат е нещо забавно“, каза Димитров.
 
„Григор е един от любимците на тенис феновете по света. Той е един от топ тенисистите. Сигурен съм, че феновете много ще му се зарадват и той ще приповдигне атмосферата“, коментира  генералният мениджър на надпреварата Алън Хардисън.
 
Гришо е в отбор с Стийв Джонсън, Кристина Плишкова, Андреа Клепач и Люк Бамбридж. 
 
World Team Tennis е най-престижната отборна надпревара в САЩ, а наградният ѝ фонд възлиза на 5 милиона долара. Надпреварата има богата история, като това ще бъде 46-то ѝ издание.
 
Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.

Григор Димитров излиза отново на кортовете на Уимбълдън

Българската звезда в тениса Григор Димитров излиза тази вечер във втория си мач за сезона на Уимбълдън

Джокович в третия кръг на Уимъбълдън след бой над Циципас (ВИДЕО)

Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Сабаленка и Осака напред на "Умбълдън"(ВИДЕО)

Водачката в световната ранглиста при жените Арина Сабаленка (Беларус) и четирикратната шампионка от Големия Шлем Наоми Осака (Япония) се класираха за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Три българки бият на старта на тенис турнир в Сърбия

Три български състезателки записаха победи на старта на турнир по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Контузия на Серина спира участието на сестрите Уилямс на Уимбълдън?

Участието на Серина Уилямс, заедно със сестра ѝ Винъс, в надпреварата на двойки при жените на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" е под въпрос заради контузия на коляното.