Шеф на Брайтън: Всички страдаме в момента

Шеф на Брайтън: Всички страдаме в момента

Пол Барбър коментира тежката ситуация около пандемията

Изпълнителният директор на Брайтън Пол Барбър сподели, че клубовете от Висшата лига ще трябва да помислят как самите те да се стабилизират, преди да помогнат на по-малките клубове на Острова.

Спирането на всички професионални дивизии в Англия заради епидемията от коронавирус изправи всички клубове пред сериозни изпитания по отношение на попълването на дупките в бюджета си. Финансовите трудности предизвикаха английската асоциация да призове по-богатите клубове да помогнат на страдащите по-малки.

Самият Барбър обаче подчерта, че моментът е труден и за тимовете от Висшата лига, които първо трябва да осигурят собственото си преживяване, преди да мислят за другите.

"Всички страдаме в момента. Това се отнася и за клубовете от Висшата лига. На първо място трябва да осигурим работата и заплатите на собствените си служители и хора. Едва след това може да мислим за подпомагането на клубовете по-надолу във футболната пирамида, за които времената са много, много тежки", започна той.

"Последното нещо, което някой иска, е клуб да изчезне от картата. Трябва да се опитаме да преминем през следващите седмици, за да може след това да сме в позиция да помогнем", завърши изпълнителният директор на "чайките". 

Треньорът на ПСВ Айндховен: Труден старт, но прекрасен завършек

Старши треньорът на ПСВ Айндховен - Петер Бос, смята, че нидерланският отбор е продължил възходящата линия в представянето си при победата над гостуващия Наполи с 6:2 в Шампионската лига по футбол.

Самолетните проблеми няма да спрат полета на Ливърпул, уверен е мениджърът Арне Слот

Въпреки техническите проблеми, които забавиха излитането на тима на Ливърпул за Франкфурт за срещата с местния Айнтрахт от Шампионската лига, мениджърът Арне Слот изрази увереност, че това няма повлия негативно на представянето на мърсисайдци.

Дембеле: Мбапе заслужава "Златната топка"

Усман Дембеле се завърна в игра за Пари Сен Жермен по невероятен начин.

Нико Ковач: Беше трудно, но победата ни е заслужена

Старши треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач призна, че началото на гостуването в Дания срещу ФК Копенхаген не е било според очакванията, но в крайна сметка резултатът е добър. 

Луис Енрике: Играхме много добре и заслужихме победата

Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че се гордее с тима след убедителната победа със 7:2 при гостуването си на германския Байер Леверкузен в двубой от третия кръг на Шампионската лига.

Микел Артета похвали Виктор Гьокереш, сложил край на головата си суша

Нападателят Виктор Гьокереш отбеляза два гола при победата с 4:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига и получи похвали от мениджъра на Арсенал Микел Артета.

Ливърпул търси край на серия от загуби в Шампионска лига

Ливърпул гостува на Айнтрахт Франкфурт в двубой от третия кръг на Шампионска лига.

ОБЗОР: ПСВ обърна Наполи до 6:2, Дортмунд би с 4:2 в Копенхаген (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от мачовете в Шампионска лига, играни във вторник вечер

ПСЖ съсипа Леверкузен в Германия, вкара цели 7 гола на клетите домакини (ВИДЕО)

Парижани нямаха проблеми да стигнат до убедителен успех