ВИХРЕНО ЗАВРЪЩАНЕ: Байер заглуши "музикантите" от Вердер с четири гола (СНИМКИ)

Кай Хаверц продължава да бележи и след принудителната пауза в Германия

Байер (Леверкузен) победи категорично като гост с 4:1 Вердер (Бремен) в последния мач от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Двата отбора се завърнаха на терена след дългата принудителна пауза, но балансът на силите в двата тима изглеждаше същият като преди неочакваната почивка - "аспирините" играха вдъхновено, а "музикантите" - трудно и с много грешки.

Срещата, разбира се, се игра пред празни трибуни и при максимално физическо дистанциране между резерви, треньори и футболисти.

Гостите започнаха по-активно, но без да създадат голови положения.В 17-ата минута Вердер имаше първата си възможност като след центриране от корнер Никлас Мойсандер стреля неточно.

"Аспирините" развиха опасна атака в 27-ата минута, когато Амири се осбоводи и стреля опасно в близкия ъгъл, но Иржи Павленка се намеси решително. Само минута по-късно резултатът бе открит. Диаби напредна на скорост отдясно и центрира в наказателното поле, където Хавертц бе заел добра позиция и с глава отбеляза за 0:1.

Вердер обаче отговори светкавично и в 30-ата минута успя да изравни. При едно центриране от корнер Гебре Селасие се освободи и отблизо засече топката във вратата за 1:1.

Третият гол не закъсня, като отново гостите бяха точни. В 33-ата минута отново Хавертц бе изпуснат от защитата при центриране от фаул и с глава за втори път порази вратата на съперника за 1:2.

В 37-ата минута Милот Рашица направи хубав пробив и стреля към вратата на Лукас Храдецки, но неточно.Две минути по-късно домакините пропуснаха златен шанс отново да изравнят. Битенкурт получи пас в коридор и излезе очи в очи с вратаря, но шутира над вратата.

В началото на второто полувреме изглеждаше, че Вердер започна по-настъпателно. Доброто впечатление обаче бе развалено в 61-ата минута, когато Байер организира кортраатака, Диаи центрира за Вайзер, който с глава вкара трети гол за своя тим.

Гостите можеха да вкарат и четвърто попадение две минути по-късно, когато Карим Белараби отправи силен удар по земя. В 66-ата минута и Леон Бейли стреля опасно покрай вратата. Хавертц пък можеше да оформи своя хеттрик в 69-ата минута, когато негов шут рикошира в съперник и мина опасно до вратата.

В 78-та минута Демирбай реши всичко с четвърти гол за "асприните", след като елегантно прехвърли вратаря.

Така Байер се доближи само на точка зад четвъртия РБ Лайпциг и битката им за място в Шампионската лига догодина ще е ожесточена. Вердер пък е все по-близо до изпадането, като остана на 17-то място с 18 точки.

Състави:

Вердер: Павленка, Влогт, Рашица, Шелке, Битенкурт, Велкович, Мойсандер, Селасие, Фридл, Егещайн, Баргфреде

Байер (Леверкузен): Храдецки, Бендер, Демирбай, Емири, Тапсоба, Диаби, Арангуиз, Синкгравен, Вайзер, Вирц, Хаверц

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)