Майкъл Джордан дарява 100 млн. долара в подкрепа на битката срещу расизма

Майкъл Джордан дарява 100 млн. долара в подкрепа на битката срещу расизма

"Трябва да се вслушаме един в друг", заяви легендата

Майкъл Джордан обяви, че ще направи дарение от 100 милиона долара в подкрепа на битката срещу расизма. Легендарният представител на Националната баскетболна асоциация (НБА) направи това след бунтовете в САЩ, които избухнаха след смъртта на Джордж Флойд в резултат на полицейско насилие.

Дарението на Джордан ще бъде направено към групи, които се борят срещу расовото неравенство и защитават социалната справедливост. Сумата ще бъде разпределена в рамките на 10 години.

"Съвместно Майкъл Джордан и брандът "Джорджан" решиха да направят дарение от 100 милиона в следващите 10 години. Всички ние трябва да обединим сили и да направим така, че ефектът от нашите действия да бъде дълготраен", коментира президентът на марката “Джордан” Крейг Уилямс.

"Трябва да се вслушаме един в друг, да проявяваме състрадание и съпричастност и никога да не обръщаме гръб на безсмислена бруталност. Трябва да продължим мирните изказвания срещу несправедливостта", написа 57-годишният Джордан след смъртта на Флойд.

4 години затвор за жена, изнудвала легенда на Тотнъм

Жена от Южна Корея бе осъдена на четири години затвор за това, че е изнудвала капитана на националния тим Хюн-мин Сон, който е със статут на легенда и в английския Тотнъм.

Очи на 4 лапи - как незрящите в България се сдобиват с куче водач

„Очи на 4 лапи“ е единственото училище в България за кучета водачи на незрящи, също така обучава и кучета асистенти за хора с диабет, двигателни увреждания и деца с аутизъм.

Атанас Узунов: За 20 секунди Георги Илиев ме „убеди“ да работя в Локо Пловдив (ВИДЕО)

Бившият рефер разказа как фенове на ЦСКА са го причаквали пред блока

Валенсия подкрепи Любо Пенев, вълна от съпричастност в Испания

Футболистите излязоха със специални фланелки

Халф на Левски стана почетен гражданин на Царево

Един от лидерите на футболния отбор на Левски (София) Георги Костадинов получи специална награда днес.

Левски в подкрепа на благородна кауза

От Левски обявиха, че ще помагат на спортен клуба "Адаптирани спортове" към НСА. 

Съперник на Насар в центъра на огромен скандал

Един от основните конкуренти на Карлос Насар през последните години – Антонино Пицолато – се оказа въвлечен в сериозен скандал.

Христо Янев и Ники Кънчев с призив за подкрепа към Любо Пенев

Нека заедно да подкрепим големия ни голмайстор!

Стартира инициативата „Зелена Коледа с Лудогорец“

Футболният шампион на България съобщи подробности, вижте какво пишат от Разград