"СИНЯ" МЪКА БЕЗКРАЙ! Трагичен Левски падна "само" с 0:2 на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Илиев и Карагерен наказаха "сините" в първия полуфинал за Купата на България

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) направи нова голяма крачка към защитата на трофея си, след като в първия мач от 1/2-финалите на турнира победи с 2:0 Левски на своя стадион в парк "Лаута".

"Смърфовете" бяха категорично по-добрият отбор на терена и можеха да победя и по-убедително при малко повече акуратност пред гола. Левски пък допусна втора тежка загуба в рамките на пет дни, след като в петък загубиха от Лудогорец на "Герена".

Срещата на "Лаута" започна активно за домакините още от първата минута. В 14-та минута след центриране отляво стражът на гостите Миятович не излезе убедително и остави топката в игра, но ударът без подготовка на Карагерен не намери вратата.

В 23-та минута обаче домакините поведоха. Каргас направи фрапантна грешка, опитвайки се да изнася топката през няколко футболисти в черно и бяло. Кълбото беше отнето и веднага последва пас към Димитър Илиев отляво на наказателното поле, откъдето капитанът на домакините матира Миятович с бомбен удар с левия край - 1:0.

Само шест минути по-късно Умарбаев пробва хубав изстрел от дистанция, но топката мина встрани. В 39-та отново той беше в центъра на добро положение за домакините, но Аралица не успя да насочи добре центрирането му от статично положение.

И когато всички очакваха съдийския сигнал за край на първата част Локо разви нова страхотна атака и оформи крайното 2:0. Томашевич получи на скорост в лявата част на наказателното и пусна пас по конец към връхлитащия от задна позиция Карагерен, който на празна врата заби втори гол.

След почивката гостите можеха бързо бързо да останат с десет души на терена, след като Аралица се откъсваше зад гърба на защитата, гонейки извеждащ пас, но Каргас го събори, за което получи само жълт катртон.

Малко след час игра Мартин Луков получава неприятен удар в главата, което доведе до по-продължителна медицинска помощ, при която раната му беше превързана, но нямаше проблеми да доиграе срещата.

В 69-та влезлият като резерва Станислав Костов получи хубав пас отляво и виждайки, че Луков е излязъл от голлинията си се опита да отправи опасен удар, но вместо това прати топката право в ръцете на стража.

Три минути преди края на редовното време пък Миятович спаси Левски от трети гол, след като при центриране отдясно на Цветанов топката летеше заплашително към Малембана, но стражът със сетни сили изби в корнер.

В шестте добавени минути на мача и двата отбора не съзадоха опасности пред двете вратите, като единствено Ивайло Стоянов трябваше да реши дали има дузпа за Левски при рикушет на топката в ръката на бранител в черно-бяло, но наказателен удар не беше отсъден.

Локо (Пд) - Левски 2:0

1:0 Димитър Илиев 23
2:0 Карагерен 45

Стартови състави:

Локомотив (Пд): Луков, Петрович, Масоеро, Алмейда, Умарбаев, Витанов, Томашевич, Карагерен, Салинас, Илиев, Аралица,

Левски: Миятович, Ейолфсон, Горанов, Найденов, Каргас, Тиам, Райнов, Спиерингс, Алар, Иванов, Робърта

96 - Край на мача!

90 - Шест минути добавено време

87 - Миятович спасява Левски от трети гол, след като изби топката с една ръка от главата на Малембана!

69 - Станислав Костов получи на скорост отляво и видял, че Луков е излязъл пробра удар, но той се оказа много лек

61 - Мартин Луков получи неприятен удар в главата, което води до продължителна помощ на лекарския екип и превързване на раната

52 - Каргас събори откъсващия се зад гърба на защитата на Левски Анте Аралица, но получава само жълт картон

46 - Начало на второто полувреме

45 - Последен съдийски сигнал за първата част

45 - ГОООЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Страхотна атака на домакините стигна до Томашевич отляво, който успя да мушне топката между Миятович и Каргас и Карагерен, който излезе зад гърба на Горанов прати топката в опразнената мрежа!

39 - Добро центриране на Умарбаев от пряк-свободен удар, но Аралица не успява да насочи топката към вратата

29 - Удар на Умарбаев от дистанция, но топката минава встрани

23 - ГОООЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Каргас направи огромна грешка, тръгвайки да изнася през няколко съперникови играчи, топката беше отнета и пусната към Димитър Илиев в наказателното поле, а той с бомбен шут с левия крак прониза Миятович!

14 - Миятович излезе необедително при центриране отляво и остави топката в игра далеч от вратата си, но Карагерен не успя да я насочи добре към целта

3 - Каргас показа добра техника на границата на наказателното и влезе в него, но беше спрян безкомпромисно от бранителите на домакините

1 - Начало на срещата в Пловдив!

0 - Националният селекционер на България Георги Дерменджиев ще наблюдава мача от трибуните