Уелбек донесе важни три точки на Уотфорд с брилянтен гол (ВИДЕО)

"Стършелите" направиха обрат с 2:1 срещу Норич, "канарчетата" са с единия крак в Чемпиъншип

Уотфорд постигна много ценна победа с 2:1 срещу Норич и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите в Премиър лийг. Гостите поведоха, но "стършелите" бързо изравниха, а в началото на полувремето брилянтен гол със задна ножица на Дани Уелбек им осигури трите точки.

Емилиано Буендия рано тества рефлекса на Тим Крул, който успя да избие. Секунди по-късно Онел Ернандес проби и подаде на Буендия, който технично финтира Адам Масина и с фалцов удар намери далечния ъгъл на вратата. Това беше първи гол за Норич в шампионатен мач от края на февруари.

Домакините отговориха много бързо. Етиен Капу центрира от фаул и Крейг Доусън засече топката на далечната греда с втория си гол за сезона. В средата на полувремето Уотфорд взе иннициативата, но важна намеса на Бен Годфри предотврати сигурно попадение във вратата на Крул.

В 33-ата минута нидерландецът изби удар на Уелбек, а в 42-ата отново бившият нападател на Арсенал стреля с глава, но топката излезе в аут.

След почивката домакините се настаниха по-трайно в половината на съперника. Преди това обаче Теему Пуки пропусна да върне преднината на Норич. Бен Фостър трябваше да се намесва и след мощен шут на Максимилиан Аарънс.

В 56-ата минута Исмаила Сар се отскубна от Кени Маклийн по десния фланг и центрира към наказателното поле, където след рикошет топката стана удобна за Уелбек и той с перфектна задна ножица направи безпомощен Тим Крул.

Уелбек нямаше гол в Премиър лийг от август 2018 година, когато се разписа за Арсенал срещу Уест Хам.

Направените смени направиха Норич да изглежда по-офанзивно. Гостите имаха няколко добри възможности да изравнят, но все нещо не им достигаше. Най-големият шанс се откри пред резервата Йосип Дърмич, но той от няколко метра прати топката в аут.

Уотфорд постигна първа победа от края на февруари, когато срази шампиона Ливърпул с 3:0. В следващия кръг "стършелите" ще приемат Нюкасъл.

Норич вече е с единия крак в Чемпиъншип. Съставът на Даниел Фарке показа за пореден път, че играе приятен футбол, но не е достатъчно ефективен в атака, а в дефанзивен план проблемите продължават през целия сезон.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.