В ИСПАНИЯ: Барса на точка от Реал след победа №100 в градското дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еспаньол изпадна от „Ла Лига“ след мач с два червени картона и един гол

Барселона отново е само на точка от лидера Реал Мадрид в испанската „Ла Лига“.

Това стана факт, след като каталунците спечелиха с минималното 1:0 градското дерби с Еспаньол от 35-ия кръг.

Победата бе под номер 100 за Барса в съперничеството, а след нея гостите изпаднаха от елита за първи път от 1993 г. насам.

Единственото попадение в срещата, белязана от два червени картона, бе дело на Луис Суарес и падна след почивката.

Изненадващо преди нея пък по-чистите положения бяха в полза на Еспаньол.

Още в 10-ата минута Анди Ембарба имаше чудесен шанс да открие резултата, след като се измъкна сам срещу вратаря, но изстрелът му по диагонала бе майсторски спасен с крак от Тер Щеген.

Отговорът на Барселона не закъсня.

В 22-ата минута Лионел Меси стреля опасно от свободен удар, а в 25-ата Луис Суарес бе изведен чудесно от Антоан Гризман, ала не отправи добър изстрел и след рикошет в защитник топката премина покрай гредата.

След това гостите заиграха по-стабилно и не допуснаха голови възможности до почивката.

Малко преди нея те организираха контраатака, при която Клеман Лангле можеше да си вкара автогол.

Вратарят на домакините обаче спаси, а след това видя как топката среща гредата при добавката на Дидак.

Така паузата дойде при нулево равенство и Барса не успя да отправи нито един точен удар през първото полувреме.

Нещо, което не се бе случвало на „Ноу Камп“ през целия сезон до момента.

Това накара наставникът на тима Кике Сетиен да замени защитника Нелсон Семедо с младока Ансу Фати.

17-годишният футболист обаче разочарова, защото бе изгонен след по-малко от 4 минути на терена заради ненужно влизане в централната част на терена - Барса остана с човек по-малко.

Това се случи в 50-ата минута, ала в 53-ата численото равенство бе възстановено, понеже и Пол Лозано бе изгонен с червен картон заради нарушение срещу Жерар Пике.

Три минути по-късно Барселона откри резултата след отлична комбинация между Антоан Гризман, Лионел Меси и Луис Суарес.

Последният вкара отблизо своето 15-о шампионатно попадение за каталунците този сезон, оказало се и победно.

В 68-ата минута Лео Меси демонстрира класата си със страхотно воле, което обаче бе спасено с вещина от Диего Лопес.

До края повече голове не паднаха, въпреки че в добавеното време Еспаньол поиска дузпа за игра с ръка на резервата Артуро Видал в наказателното поле.

Повторенията обаче показаха, че топката по-скоро среща рамото на чилийския халф и претенции на „папагалчетата“ не бяха уважени.

Така те изпаднаха и на теория от испанския елит, докато Барселона продължава да мечтае за титлата.

Тимът вече има 76 точки, с една по-малко от Реал, но и с мач повече.

Еспаньол остана последен с едва 24 пункта от 35 мача.

Барселона - Еспаньол 1:0

1:0 Луис Суарес 56

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Семедо, Пике, Лангле, Алба, Ракитич, Бускетс, С. Роберто, Меси, Гризман, Суарес;

ЕСПАНЬОЛ: Диего Лопес, Виктор, Бернардо, Кабрера, Калеро, Дидак, Лозано, Давид Лопес, Марк Рока, Ембарба, Де Томас;