НА ОСТРОВА: Уест Хем и Уотфорд дръпнаха с 6 точки пред изпадащите

Михаил Антонио вкара четири гола в Норич и прати "канарчетата" в Чемпиъншип

Отборите на Уест Хем и Уотфорд постигнаха успехи в съботните си срещи от 35-ия кръг на английската Висша лига.

„Чуковете“ разбиха като гости Норич с 4:0 и така "канарчетата" загубиха мястото си в елита, докато „стършелите“ обърнаха вкъщи Нюкасъл до 2:1.

С победите си в събота двата тима се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите.

В герой за Уест Хем се превърна 30-годишният Михаил Антонио, който реализира и четирите попадения в мача.

Той откри резултата още в 11-ата минута, а в добавеното време на първата част го удвои след асистенция на капитана Марк Нобъл.

Скоро след паузата Антонио оформи класиката, в 54-ата минута, докато в 74-ата вкара за крайното 4:0.

Междувременно Уотфорд постигна победен обрат срещу Нюкасъл след две попадения от дузпа на своя капитан Трой Дийни.

Дуайът Гейл изведе „свраките“ напред в 23-ата минута, ала в 52-ата Дийни изравни, за да може в 82-ата да донесе успеха на своите.

Благодарение на победите си Уест Хем и Уотфорд събраха по 34 точки и вече могат да дишат далеч по-спокойно в английския футболен елит, докато след загубата си Норич изпадна и на теория от Висшата лига.