Поляк спечели Обиколката на България

26-годишният Патрик Стош от отбора на "Востер" триумфира с жълтата фланелка

Поляк спечели колоездачната Обиколка на България за първи път от 2004-а година насам. 67-ото издание на надпреваратаприключи днес в Бургас при незапомнени в историята на надпреварата горищини.

26-годишният Патрик Стош от отбора на "Востер" триумфира с жълтата фланелка на водач в генералното класиране и след финала в Бургас.

Етапът с дължина 111 км от Сливен до Бургас ще се запомни с невиждани горещини и високи температури, на места усещани като 40 градуса по нагорещения асфалт.

Втори в крайното класиране стана италианецът Алесандро Барони от "Галина Колозио", който облече и бялата фланелка за най-добър млад състезател. Зелената фланелка за най-добър спринтьор пък отиде при гръцкия опитен бегач Харалампос Кастрантас.

Малко не достигна на състезателите на френския "Нипо Делко Уан Прованс", чийто треньор е трикратният шампион в обиколката на страната Христой Зайков, да спечелят Обиколката. В тима освен победителят в етапи от "Тур дьо Франс" и "Джиро Д Италия" Рамунас Навардаускас са и четирима български колоездачи.

"Вярвам, че от следващата година Обиколката на България наново ще тръгне да се развива с повече етапи. Участието на всичките български състезатели, всеки на своето ниво, мисля, че е един плюс за колоезденето в България и дай боже да тръгне нагоре пък към световното колоездене.", каза Христо Зайков.

Надпреварата, завърнала се след двугодишно отсъствие от международния календар, премина без нито една положителна проба за коронавирус.
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат