Джокович решава до дни за US Open

Джокович решава до дни за US Open

През миналия сезон той стигна до четвъртия кръг на кортовете във „Флашинг Медоус“

Световният №1 Новак Джокович ще реши до дни дали ще участва в Откритото първенство на САЩ, което трябва да започне на 31 август, съобщава сръбското издание Sport Klub. Носителят на 17 титли от Големия шлем намекна, че ще пътува за Ню Йорк, но все още не е потвърдил официално участието си.

 
През миналия сезон той стигна до четвъртия кръг на кортовете във „Флашинг Медоус“, но не завърши мача си срещу Стан Вавринка заради контузия в рамото и в крайна сметка срещата приключи преждевременно при резултат 4:6, 5: 7, 1: 2 в полза на швейцареца.
 
Дълго време в разгара на пандемията от коронавирус Ноле бе тема №1 в новинарските емисии. Той организира няколко демонстративни турнира на Балканите, като в първия – в Белград, участие взе и Григор Димитров. Във втория обаче, който се проведе в Задар (Хърв), първата ни ракета бе тестван положително за COVID-19, след което и други тенисисти се оказаха заразени. По-късно самият Джокович и съпругата му Йелена се разболяха, а светът засипа с критики сърбина заради неспазването на противоепидемичните мерки.
 
Джокович има три титли в Ню Йорк, спечелени през 2011, 2015 и 2018 г. Ако все пак реши да участва тази година, шансовете му за краен успех се определят като доста сериозни, имайки предвид, че със сигурност на кортовете в Голямата ябълка няма да видим двамата най-големи съперници на Ноле – шампионът от миналата година Рафаел Надал и рекордьорът по Мейджър титли Роджър Федерер.
 
До няколко дни решението си относно участието на US Open ще обяви и самият Григор Димитров, който за последно игра на демонстративния турнир на Патрик Муратоглу Ultiamte Tennis Showdown в Ница.
Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс