ПАК СЪЩОТО! Уелс ни вкара в 94-та минута за 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неко Уилямс донесе трите точки за "драконите" в добавеното време

България бе на секунди от точката при визитата си на Уелс, но допусна гол дълбоко в добавеното време и загуби втория си мач от Група 4 на Лига В в Лига на нациите. „Лъвовете“ играха равностойно през първата част, но след почивката домакините взеха инициативата и бяха по-дейни в атака, като успяха да реализират надмощието си едва в добавеното време, когато резервата Неко Уилямс реализира след пас на Джонатан Уилямс.

Първите 45 минути от двубоя в Кардиф предложиха равностойна игра, като двата отбора не предприеха излишни рискове в предни позиции. „Лъвовете“ изиграха добро първо полувреме и владееха повече топката, но националите ни така и не успяха да отправят точен удар към вратата на домакините.

В 25-ата минута Галин Иванов получи отляво и пробва нещо средно между центриране и удар, като топката мина близо до левия страничен стълб.

В края на полувремето „драконите“ не успяха да се възползват от грешно изчистване на Кристиян Димитров и Бруукс стреля неточно в аут.

„Драконите“ започнаха много агресивно втората част и бързо пренесоха действията в половината на гостите, но отбраната на „лъвовете“ се справи с непрестанните атаки на уелсците.

В 68-ата Даниел Джеймс пробва изненадващ удар, но Георги Георгиев внимаваше и не се затрудни.

Седем по-късно се откри най-добрата възможност пред „драконите“. Гарет Бейл намери с отлично дълго подаване Даниел Джеймс, той върна назад към Дейвид Бруукс, който обаче прати топката в сглобката на вратата.

В 82-ата дебют за националния тим направи и Филип Кръстев, заменяйки Тодор Неделев.

„Драконите“ продължиха да търсят гола до последно и в четвъртата минута от добавеното време увенчаха услията си с успех. Джонатан Уилямс центрира отляво, Спас Делев не успя да се справи с Неко Уилямс, който прати с глава в мрежата зад Георги Георгиев, донасяйки трите точки за отбора на Райън Гигс.

Уелс - България 1:0
1:0 Неко Уилямс (90+4)

90+5 Край на двубоя!

90+4 Гол. Уелс повежда в резултата. Джонатан Уилямс центрира надясно, Спас Делев не успя да се пребори с младока, който с глава бележи за 1:0.

90+1 Силен удар на Бейл над вратата.

90 Пет минути добавено време.

86 Жълт картон за Неко Уилямс.

82 Дебют в националния отбор прави Филип Кръстев, който заменя Тодор Неделев.

76 Джонатан Уилямс заменя Бруукс.

75 Късмет за "лъвовете"! Гарет Бейл намери с перфектен пас Даниел Джеймс, то върна към Дейвид Бруукс, който с мощен удар прати в сглобката на вратата.

70 Спас Делев заменя Галин Иванов.

69 Тодор Неделев намери Галин Иванов в наказателното поле, но бе маркирана засада.

68 Изненадващ удар на Даниел Джеймс, вратарят на "лъвовете" обаче бе на точното място и улови.

66 Опасно центриране от корнер, Георги Георгиев успява да боксира топката.

65 Втора смяна в Уелс, Конър Робъртс отстъпва своето място на Неко Уилямс.

63 Карабельов засече с глава центриране от фаул, но не успя да насочи добре и прати встрани от целта.

61 Кийфър Мур напуска игра, на негово място влиза Робсън-Кану. Смяна прави и Дерменджиев, вкарвайки в игра Димитър Илиев на мястото на Божидар Краев.

61 Смит получава жълт картон, спирайки непозволено атака на гостите.

59 Сисиньо загуби топката, Даниел Джеймс подаде по земя към Бейл, но ударът му бе блокиран.

55 Дълъг пас за Краев, който обаче не успя да стигне навреме до топката.

51 Центриране от фаул в пеналта на гостите, където Кийфър Мур извърши нарушение срещу вратаря Георгиев.

49 Иван Горанов и Гарет Бейл се сблъскаха лошо, след което останаха да лежат на терена. След минута играта бе подновена.

46 Начало на втората част!

45 Без продължение, край на първата част.

44 В същата минута Кристиян Димитров опита да изчисти с глава, но прати топката на крака на Бруукс, който шутира от дъгата на наказателното поле, но за късмет на "лъвовете" крайно неточно.

44 Гарет Бейл пробва директен обстрел от фаул, но не затрудни вратаря.

43 Футболист на Уелс отне по елементарен начин топката от Галин Иванов, след което Костадинов трябваше да извърши нарушение, което му донесе жълт картон.

35 Недялков загуби топката от Бруукс, след което поправи грешката си, а междувременно заваля силен дъжд над стадиона в Кардиф.

31 Опасна контра на Уелс, която тръгна след грешка на Тодор Неделев, но нападението на домакините завърши с удар на Бейл в тялото на Антон Недялков.

25 Галин Иванов получи на левия фланг и пробва дигаонален удар, играч на домакините докосна леко топката, която мина на около половин метър от левия страничен стълб.

21 Пас за Краев в пеналта на Уелс, бранител е по-бързо и печели въздупния двубой.

15 Центриране в наказателното поле на Бен Дейвис, Мур не успя да засече добре и прати в аут.

10 Кийфър Мур получи в пеналта и свали с глава към Бейл, който обаче не овладя добре и топката бе отнета от бранител.

3 Грешен пас в средата на терена на Неделев, но домакините не успяха да огранизират бърза атака.

1 Начало на двубоя!

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор