Милан с четири от четири в контролите

"Росонерите" надвиха с 3:1 Бреша в последната си проверка преди началото на сезона

Милан успя да победи с 3:1 изпадналия в Серия Б отбор на Бреша в контрола, изиграна на базата на "росонерите" Миланело.

Точни за домакините бяха Франк Кеси, който засече центриране от корнер малко преди почивката, Лоренцо Коломбо и Саму Кастиехо, които пък бяха точни през второто полувреме.

Почетният гол за Бреша падна четвърт час преди края, когато в игра се появи и новото попълнение на Милан Сандро Тонали, който записа първи минути с екипа на "росонерите".

В четирите си проверки през септември Милан записа четири победи след 4:2 срещу Новара, 4:1 над Монца, 5:1 срещу Виченца и днешното 3:1.

Първият официален мач за "росонерите" ще се изиграе в четвъртък, когато те ще гостуват на Шамрок Роувърс във втория квалификационен кръг в Лига Европа.