ИСТОРИЧЕСКО: Пирин Лейдис с първа победа

Нападателка на тима бе откарана в болница след удар в главата

Пирин Лейдис записа първа победа. Тимът ни надигра с 1:0 ЖФК Варна и взе заслужени три точки.

Единственото попадение в мача отбеляза Лилия Бирова в 78-та минута на мача. Победата можеше да бъде далеч по-убедителна, но пропуски на Антонина Шопска, Вени Сърбина, Полина Ръсина и Лилия Бирова лишиха зрителите на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград от очаквано голово шоу.

Още 5-ата минута Вени Сърбинска отправи точен удар от границата на наказателното поле, но стража на гостите Диана Дечева изби топката, която се докосна и до гредата преди да излезе в ъглов удар. Последваха няколко атака към вратата на варненки, но освен спасявания на Дечева и серия от ъглови удари, попадение така и не падна.

След почивката картината на терена остана същата. Непрекъснатите атаки на Пирин Лейдис приключваха или пред наказателното поле или с хаотични центрирания или с неточни и слаби като сила удари.

Все пак логиката възтържествува и в 78-ата минута домакините стигнаха до гол. Лилия Бирова от 20 метра отправи точен удар, ниско в долния десен ъгъл на вратата на варненки, а неумелата намеса на Дечева помогна топката да влезе в мрежата.

Това е втори гол за Бирова от началото на сезона. До края на мача не се случи нищо интересно, с изключение на тежък сблъсък между Полина Ръсина и състезателка на гостите, след който нападателката на Пирин бе откарана с линейка в болницата, заради удар в главата.

Почти без никаква работа на вратата на Пирин Лейдис остана дебютантката Дженифър Кюри.

Шотландската записа първи мач за „зелените“ и първа суха мрежа. Така, след два изиграни кръга Пирин Лейдис има четири точки.

ПИРИН ЛЕЙДИС – ЖФК ВАРНА 1:0