Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

24 септември 2020 16:20 Христо Иванов

Загуба за България U16 във втория двубой от приятелския турнир в Хърватия

България U16 регистрира поражение с 1:2 от Катар във втория си двубой от приятелския турнир „Влатко Маркович“ в Хърватия. Така младите „лъвчета“ имат победа и загуба от началото на надпреварата, след като вчера надделяха над Черна гора с 1:0.

В днешния двубой възпитаниците на селекционерите Стефан Колев и Георги Георгиев определено нямаха късмет, след като още през първото полувреме можеха да вземат добра преднина в резултата. В 10-тата минута Петър Кирев имаше великолепна възможност да открие, но вратарят на Катар се намеси навреме. Секунди по-късно Мартин Драганов отправи далечен изстрел, който срещна гредата.

Все пак в 13-тата минута Кирев бе фаулиран в наказателното поле, а Георги Караиванов бе точен от бялата точка за 1:0. До края на полувремето България продължи да доминира, но ново попадение така и не падна.

Буквално в първите секунди на втората част Катар на свой ред получи право да изпълни дузпа, реализирана точно от капитана Алмежаба. В 70-тата минута след грешка в българската отбрана Абделкадер оформи крайния резултат.

Последният мач на нашите от груповата фаза на надпреварата е днес от 17:45 ч. срещу състава на домакините.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 13. Георги Караиванов, 3. Александър Георгиев, 17. Петър Костадинов, 6. Мартин Драганов, 7. Кристиан Георгиев, 14. Виктор Добрев, 15. Чунг Тханг Нгуен До, 16. Цветомир Тодоров, 20. Стефан Трайков, 11. Петър Кирев (в игра се появиха още 10. Любомир Тодоров, 19. Дейвид Луканов, 9. Васил Василев, 5. Росен Маринов, 18. Асен Митков, 8. Захари Атанасов, 2. Борислав Даскалов).

Селекционер: Стефан Колев.