Четата на Кирил Атанасов укроти шест пъти Ураган в Михнево

„Играхме на опасен терен за здравето на футболистите", каза треньорът на Първомай

Над 100 зрители дойдоха от Първомай да подкрепят любимия си отбор на стадиона в Михнево, и имаше защо.

Възпитаниците на Кирил Атанасов изнесоха много добър мач и зарадваха привържениците си с отбелязване на шест попадения в противниковата врата, налагайки се с 6:1. Изключително тежък терен за футболистите и на двата отбора, но по-добре към него се пригодиха тези на Огражден-1955.

Първият гол в 8-ма минута отбеляза Стефан Назъров, който  след самостоятелна акция успя да прехвърли вратаря на домакините. В 33-та минута Любен Вангелов при меле пред вратата на домакините успя с пета да отклони кълбото технично и Първомай поведе с 2:0. В 35-та минута Димитър Тасев от Ураган насочи с далечен удар топката пред наказателното поле на гостите, тя тупна пред вратаря Кирил Грозданов и го излъга - 1:2.

В самия край на полувремето капитанът на гостите Илиян Кочев бе изведен отдясно в наказателното поле на Ураган и покачи до 3:1. През второто полувреме наставникът на Огражден 1955 Кирил Атанасов пусна поетапно четирима от резервните футболисти. Първите 20-ина минути се играха предимно в центъра на терена.

Постепенно гостуващият тим овладя инициативата и отново головете заваляха във вратата на Ураган. В 75-та минута Кирил Въчков бе изведен отляво и от десетина метра едва не скъса мрежата - 1:4. Четири минути по-късно ветеранът на гостите Атанас Пановски бе изведен отдясно в наказателното поле на домакините и отблизо огорчи техния страж. Шестия гол за отбора на гостите отбеляза Илиян Кочев.

„Този мач играхме на изключително опасен терен за здравето на футболистите на двата отбора. Общо 15 футболисти използвах в тази среща. Вече мислим за домакинството  на отбора в неделя срещу Граничар Кулата”, сподели Кирил Атанасов - треньор на Огражден-1955.