Десетима от Барса с класика във Виго (ВИДЕО)

Каталунците играха с човек по-малко цяло второ полувреме, но удариха Селта с 3:0

Отборът на Барселона постигна втора поредна победа от началото на сезона в Ла Лига, побеждавайки Селта във Виго с 3:0 в последния мач от междиниия 4-ти кръг.

"Блаугранас" играха цяло второ полувреме с човек по-малко , след като Клеман Лангле си изкара два жълти картона до 42-та минута и беше изгонен.

Срещата започна отлично за отбора на Роналд Куман, който повече в резултата още в 11-та минута.

Попадението бе дело на намиращия се в чудесна форма младок Ансу Фати, който се възползва от асистенция на завърналия се след наем в Байерн (Мюнхен) Филипе Коутиньо.

След изгонването на Лангле в края на първата част изглеждаше, че задачата за каталунците ще се усложни значително.

Това обаче не се случи. Вместо това, само пет минути след началото на втората част Лукаш Оласа от състава на домакините си отбеляза автогол, за да удвои аванса на гостите.

До края на срещата Барселона показа характер и и издръжливост, успявайки да задържи мрежата си суха, а и вкара още едно поадение в последната секунда на срещата, дело на Серхи Роберто.