НОВ ШАМАР ЗА ЛЕВСКИ! Ботев (Вр) удържа 0:0 на Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите с по-чисти положения, успешен дебют на рефера Иво Андреев

Левски не успя да победи Ботев (Враца) на "Герена". Двубоят от осмия кръг на efbet Лига, който се игра пред празни трибуни заради наказанието на "сините" след екшъна в Коматево, завърши 0:0. Гостите се представиха отлично и дори имаха по-чистите положения в мача.

Дебют за "сините" направи братът на национала Божидар Краев - Андриан, който беше привлечен на "Герена" през седмицата. Той започна титуляр. За пръв път в стартовия състав се появи и Стивън Петков. Валери Божинов пък се появи от резервната скамейка в 85-ата минута.

Първият си мач в елита ръководи рефера Иво Андреев, който се справи отлично.

Мачът започна кошмарно за Левски. Още преди да са изминали и десет минути голмайсторът на "сините" Борислав Цонев се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място влезе Симеон Славчев, който пък се завърна в игра след продължително лечение. Травмата на Цонев е голям проблем за треньора Георги Тодоров, който само преди седмица загуби и брат му. Радослав Цонев скъса кръстна връзка и ще отсъства от терените поне 6-7 месеца. Борислав имаше повикраветлна от селекцианера на България Георги Дерменджиев за мачовете с Унгария, Финландия и Уелс, но по всичко изглежда ще отпадне от състава.

Четвърт час след началото на двубоя отличен пробив на Стаматов завърши с подаване към Робърта, който добре се обърна, но не успя да нанесе удар, защото беше блокиран от футболист на Ботев Враца. В 18-ата минута се стигна и до най-сериозната опасност пред вратата на гостите. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на гостите, където Стивън Петков беше изпуснат и успя да нанесе удар с глава. Вратарят Красимир Костов обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Ботев Враца отговори с удар на Илия Миланов, който преодоля Паулиньо и стреля опасно от границата на наказателното поле, но Михайлов изби. В 35-ата минута шут на Домовчийски се отби в сглобката на врата на Михайлов.

След почивката борбата преобладаваше. В 52-ата минута Славчев стреля над вратата на Ботев, а три по-късно Тома Даске нанесе удар с глава след центриране от корнер. Топката обаче прехвърли вратата.

В 70-ата Паулиньо центрира от фаул, защитник на гостите отклони топката към собствената си врата, но Костов внимаваше и улови. Малко след това отбита топка стигна до Найджъл Робърта, който засече мощно от движение, но отново вратарят на гостите беше на мястото си и изби.

Четвърт час преди края Ботев Вр организира прекрасна контра. Даниел Генов със страхотно отиграване преодоля Алекс Петков и изведе Петър Атанасов на чиста позиция. Той потърси далечния ъгъл с изстрел по земя, но топката мина на сантиметри от целта.

В добавеното време изстрел на Робърта от фаул пред наказателното поле беше отразен от Костов. Така приключи всичко в мача.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВРАЦА 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Стивън Петков, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта, 28. Тома  Даске, 89. Андриан Краев

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 14. Димитър Буров, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 28. Христо Златински, 9. Даниел Генов

90+4 - Край на мача

90+2 - Изстрел на Робърта от фаул е отразен от Костов

86 - Паулиньо центрира, а ударът на Живко Атанасов с глава е неточен

75 - Бърза конта на Ботев завърши с подаване на Даниел Генов към Петър Анатасов, който стреля покрай вратата на Николай Михайлов

73 - Лошо отиграване на Н Диайе подволи на Робърта да стреля към вратата на гостите. Костов за пореден път не позволи да бъде преодолян

71 - Паулиньо центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца. Там с топката игра защитник на гостите, който я насочи опасно към вратата, но Красимир Костов се намеси и улови

55 - Тома Даске нанесе удар с глава след центриране от корнер. Топката прехвърли вратата

52 - Центриране от корнер стигна до Симеон Славчев, който стреля над вратата на Ботев

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

35 - Греда! Изстрел на Валери Домовчийски от дъгата се отби в сглобката на "синята" врата!

28 - Шут на Илия Миланов извън наказателното поле беше отразен от Николай Михайлов

26 - Краев стреля с глава след центриране на Паулиньо, вратарят на Ботев отново бе изяви и не допусна топката да влезе в мрежата му

18 - Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на гостите, където Стивън Петков беше изпуснат и успя да нанесе удар с глава. Вратарят Красимир Костов обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси

15 - Отличен пробив на Стаматов завърши с подаване към Робърта, който добре се обърна, но не успя да нанесе удар, защото беше блокиран от футболист на Ботев Вр

11 - Владислав Узунов изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му беше силен, но много неточен

8 - Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на Ботев Враца, там Робърта стреля с глава, но над вратата

7- Проблем за Левски! Борислав Цонев получи контузия и беше изнесен на носилка! На негово място влезе Симеон Славчев

1 - Борислав Цонев сгреши, Даниел Генов влезе в наказателното поле на Левски и опита удар, но топката мина покрай вратата