Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

28 октомври 2020 23:59 Пламен Димитров

В ТОРИНО: Барса не даде шанс на Юве, отмениха три гола на Мората (ВИДЕО)

Барселона спечели с 2:0 гостуването си на Ювентус от Шампионската лига. Каталунците оглавиха еднолично класирането в група "G" с шест точки от два мача. "Бианконерите" са втори с победа и загуба.

Осман Дембеле и Меси вкараха головете за успеха на гостите. Дългоочакваното шоу не се състоя. Тимът на Роналд Куман тотално надигра съперника и пропусна още куп положение пред вратата на Юве. Алваро Мората пък на три пъти праща топката в мрежата на каталунците. Всички тези попадения обаче бяха отменени заради засади. Проблем за домакините се оказа и отсъствието на звездата им Кристиано Роналдо който е заразен с коронавирус.

Доброто начало на Барса доведе до удар в гредата на Гризман още във във втората минута. Войчех Шчесни отрази удара на Миралем Пянич, но топката попадна в Гризман, чийто шут се отби в десния страничен стълб на вратата на домакините.

Натискът на каталунците даде резултат в 14-ата минута, коягото резултатът беше открит. Лионел Меси пусна превъзходен диагонален пас към Усман Дембеле. Крилото на Барса излъга двама играчи на Юве, нагласи си топката на десния крак и стреля. Ударът му рикошира в крака на Киеза и влетя във вратата на Шчесни.

Малко след това Алваро Мората се откъсна зад защитата на италианците и стреля, но Нето спаси. Все пак Мората отново стигна до топката и я довкара, но при повторенията се видя, че испанецът е бил в и попадението бе отменено. След половин час игра Мората отново вкара гол, който бе отменен заради засада.

В 36-ата минута Дембеле не намери пролука към вратата и върна назад за Гризман, който се поколеба дали да стреля или подава и пропиля отличното положение.

Мората за трети път прати топката в в мрежата на Барселона в 56-ата минута. Той обаче отново беше в засада и след намесата на ВАР резултатът остана 0:1. Шест след това Меси стреля покрай вратата на домакините. Каталунците продължиха oда пропускат Фати и Гризман се разминаха с гола, като последният изпусна най-чистото положение. Той получи подаване от Меси и стреля от наказателното поле, но ударът му мина встрани.

В 85-ата минута "бианконерите" дори останаха с човек по-малко на терена, след като втори жълт и съответно червен картон поучи Мерих Демирал.

В 90-ата минута реферът отсъди дузпа за Барса, след като Бернардески фаулира Ансу Фати в наказателното поле на Юве. Меси пък не сгреши от бялата точка, матирайки Шчесни за 2:0.

ЮВЕНТУС - БАРСЕЛОНА 0:2
0:1 Дембеле (13)