Йънг Бойс загря за ЦСКА с обрат в дербито с Базел (ВИДЕО)

"Жълто-черните" спечелиха с 2:1

Победа в дербито на Швейцария постигна "Йънг Бойс" дни преди срещата с ЦСКА от груповата фаза на Лига Европа.

"Жълто-черните" успяха да се наложат с 2:1 над "Базел" в 7-ия кръг от местното първенство и да запазят първото си място в класирането. Победата дойде след обрат.

Първо Артур от "Базел" откри резултата от дузпа, а след това домакините изравниха в края на първото полувреме чрез Жан-Пиер Нсаме. Трите точки за "Йънг Бойс" осигури попадението на Елиа Мешак.

Така швейцарците ще пристигнат на стадион "Васил Левски" окрилени от успеха, докато на ЦСКА се наложи да почива през настоящия кръг на Първа лига.

Мачът на "червените" с "Левски" беше отложен, тъй като в редиците на "сините" има над 10 футболисти, заразени с коронавирус.

В мача в Швейцария през октомври ЦСКА загуби с 0:3, а срещата в София този четвъртък (26 ноември) е от 19:15 часа.