Кой ще стане шампион на България?

26 ноември 2020 22:58

Марица показа зъби, но склони глава пред гиганта ВакъфБанк

Марица (Пловдив) показа блясък и в последната среща от домакинския си турнир в Група C на Шампионската лига, но загуби в четири гейма срещу световния гранд ВакъфБанк (Истанбул).

В зала Колодрума, воденият от Джовани Гуидети турски тим бе абсолютно безмилостен с българските шампионки в първите две части, а в крайна сметка спечели с 3:1 (25:9, 25:10, 23:25, 25:16), за да си тръгне от Града под тепетата с пълен актив от точки и да остави Жълто-сините без победа.

Световните суперзвезди на ВакъфБанк влязоха в мача с пълната си мощ и не оставиха никакви шансове на българския тим в първия гейм. Шведската нападателка Исабел Хаак и турският център Кюбра Акман бяха безупречни в атака, разписаха се и директно от линията за изпълнение на начален удар и поведоха отбора си към убедителното 25:9.

Любопитно е, че най-резултатна за Марица в този неуспешен гейм бе разпределителката Петя Баракова с успех и в двете атаки, които опита, и една точкова блокада. Без каквото и да е намерение да забавят темпото, момичетата на Джовани Гуидети започнаха втората част със седем поредни точки. С цели шест аса в гейма те си помогнаха за още един категоричен резултат – 25:10.

С три поредни точки след успешни атаки на Кремена Каменова и Мирослава Паскова и ас на Дима Ушева за 3:1 в третия гейм, Марица успя да излезе напред в резултата с повече от точка разлика за първи път в мача. Паскова направи още две поредни точки за 5:3, а изненаданите гостенки започнаха да допускат и грешки, с което резултатът набъбна до 8:5. Все пак, ВакъфБанк отново успя да изравни веднага. Още няколко пъти Марица излиза напред в резултата, но позволяваше на противника да я догони.

След 13:13 двата тима временно си размениха ролите, но с пет поредни точки пловдивчанки отново поведоха с 21:19, като в тези минути безмилостни в атаките си бяха Паскова и Александра Миланова. Именно Паскова заби и последната точка за общо 10 в гейма и го затвори при 25:23. За съжаление, възходът на
Жълто-сините беше само дотук. ВакъфБанк пое пълен контрол върху четвъртата част и спокойно стигна до победата с 25:16.

Топреализатор на срещата стана Исабел Хаак с 21 точки за победителките, а за най-полезен играч на мача (MVP) бе обявена разпределителката Мая Огньенович. Най-резултатна за Марица бе Мира Паскова с 18 точки.

В късния мач снощи в Колодрума ВакъфБанк разгроми АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:18), а в първата среща от днешната програма същото сториха и момичетата от полския ЛКС Комерскон (Лодз), побеждавайки френския тим с 3:0 (25:20, 25:23, 25:20).

Така, преди втория турнир в групата през февруари в „Лудж Спорт Арена“ в Лодз, непобеденият ВакъфБанк е убедителен водач в класирането. Следват ЛКС с две победи, Мюлуз с една и Марица без такава до момента.