Безпогрешен Милан се справи с Фиорентина и се бетонира на върха в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" с нова победа в Калчото, въпреки липсата на Ибрахимович

Лидерът в италианската Серия А Милан спечели пореден мач в Калчото, след като при домакинството си от 9-ия кръг на първенството срещу Фиорентина победи с 2:0.

В първия си мач в Италия след контузията на звездата им Златан Ибрахимович "росонерите" се справиха безупречно с влезлия в сериозна криза тим на Фиорентина и записа седма победа и продължи да е непобеден в Серия А този сезон.

Милан очаквано започна с натиск на "Сан Сиро" и стигна до корнер в 17-та минута. Тогава Чалханоглу центрира от него, Кеси отклони на първа греда, а на втора Романьоли засече топката оставен сам срещу Драговски.

Само десет минути по-късно Салемакерс получи от Калабрия и се озова сам срщеу стража на гостите и при замахването си да стреля Пецела го спъна и Абисо посочи бялата точка.
От нея Франк Кеси беше безпогрешен и удвои аванса на домакините. Пет минути преди края на първата част Тео Ернандес беше съборен в пеналта и Милан спечели втора дузпа, която обаче Кеси този път сбърка и Драговски парира удара му.

След почивката "росонерите" намалиха темпото, а Фиорентина се опитваше да атакува, но Милан успя да бетонира наказателното си поле и Джанлуиджи Донарума не беше застраше сериозно нито веднъж.

Така Милан събра 23 точки на първото място - на пет пред втория Интер, както и Сасуоло. Фиорентина пък остава 16-ти с едва осем пункта.