Манчестър Сити разби слабия Арсенал на "Емиратс" и е на 1/2-финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Гражданите" смачкаха противника си с 4:1 като гост

Манчестър Сити се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата, след като постигна победа с 4:1 при визитата си на Арсенал, на "Емиратс".

Това е поредният удар за лондончани като цяло и нищо чудно след това поражение отборът да се замисли за уволнение на мениджъра Микел Артета.

Габриел Жесус даде аванс на гостуващия тим в резултата още в 3-ата минута, след като засече прекрасно центриране на Зинчеко от близка дистанция и не остави шансове на противниковия страж да реагира.

Все пак обаче отговорът на гостите бе бърз и в 31-ата минута Лаказет изравни.

Tой успя да засече топката с глава след центриране на Мартинели и матира Стефън, за да може да възстанови статуквото.

До почивката така и не паднаха повече попадения, след като в 43-ата минута Рунарсон бе принуден да прави брилянтно спасяване след удар на Жесус.

Началото на новата част беше белязано от напускането на Мартинели, който беше заменен от Никола Пепе.

"Гражданите" решиха изхода на срещата само в рамките на четири минути, когато отбелязаха две попадения.

Първо Рияд Марез стреля от фаул в 55-ата минута, стражът на Арсенал Рунар Алекс Рунарсон допусна сериозна грешка като боксира топката в собствената си врата.

Само четири минути по-късно Сити стигна до трети гол. Фернандиньо изведе Фил Фодън, който успя да прехвърли Рунар Алекс Рунарсон.

В интерес на истината повторенията на ситуацията показаха, че Фодън е в засада, но голът беше зачетен.

Лапорт довърши клетите "топчии" с второ попадение в мача, което падна в 73-ата минута.

До края на самия мач не се стигна до повече попадения.

Арсенал - Манчестър Сити 1:4