ОБЗОР: Лаказет измъкна Арсенал за 21 секунди, Лийдс громи като гост с 5:0 (РЕПОРТАЖИ)

Шефилд Юнайтед остана единствен без успех във Висшата лига, резултати и голмайстори от мачовете във вторник

Възходът на Арсенал, започнал в събота с успех 3:1 в лондонското дерби с Челси, продължи във вторник вечер, когато „топчиите“ спечелиха с минималното 1:0 визитата си на Брайтън от междинния 16-и кръг на Висшата лига.

Така поставеният под огромно напрежение заради най-слабия старт на отбора в историята на Премиършип мениджър Микел Артета може да вземе глътка въздух, а за негово щастие една от смените му реши двубоя.

Александър Лаказет се появи на терена в средата на второто полувреме и се нуждаеше от само 21 секунди, за да реализира единственото попадение в срещата и свое пето през сезона.

29-годишният френски национал оползотвори отличен пробив на тийнейджъра Букайо Сака, овладя с първото си докосване топката, а с второто я прати неспасяемо в мрежата на Роберто Санчес, който се отличи с няколко спасявания след почивката.

Преди нея гостите отправиха само един точен изстрел, ала след това заиграха по-добре и с гола на Лаказет в 66-ата минута взеха трите точки.

Благодарение на тях Арсенал вече има 20, със 7 повече от Брайтън, който за първи път в своята история не можа да спечели нито един от първите си 8 домакински мача за първенство.

Междувременно новакът Лийдс събра 23 точки, разгромявайки като гост Уест Бромич Албиън, спрял шампиона Ливърпул през уикенда, с категоричното 5:0.

Автогол още в 9-ата минута даде началото на головото шоу, а до почивката Алиоски (31), Харисън (36) и Родриго (40) направиха резултата 4:0. След паузата Рафиня вкара още едно попадение, за да направи пълен краха на „дроздовете“, водени вече от Сам Алърдайс.

Те остават с 8 точки на предпоследното място, а закотвен на дъното е Шефилд Юнайтед. „Остриетата“ имат само 2 точки, след като паднаха в Бърнли с 0:1 и са единствени без успех във Висшата лига.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел