Дортмунд удари Волфсбург и стартира успешно новата година (ВИДЕО)

Рурците спечелиха с 2:0 срещу своя опонент

Борусия (Дортмунд) отбеляза успешен старт на новата година с домакински триумф с 2:0 над Волфсбург.

Това е едва втора победа на тима за последните шест кръга, с което той се върна в топ 4, задминавайки точно “вълците” и Унион (Берлин). Мануел Аканжи вкара с глава за 1:0 в 66-ата минута, а в последната Джейдън Санчо се разписа за 2:0. Англичанинът се отчете с асистенция за първото попадение.

И все пак “жълто-черните” не бяха толкова убедителни, като определено извадиха късмет. Футболистите на Волфсбург удариха греда още в началото чрез Яник Герхарт, а после изпуснаха още доста положения.

Ерлинг Холанд се завърна в игра след месец отсъствие заради травма и изкара 80 минути. Както обикновено, той беше активен, а веднъж не успя да реализира сам срещу вратаря Коен Кастеелс. В 45-ата пък Санчо изпусна на празна врата.

Наследилият Люсиен Фавър треньор Един Терзич заложи на 4-2-3-1, каквато схема избра и колегата му начело на Волфсбург Оливер Гласнер.

Гостуващият тим стартира по-добре и можеше рано-рано да излезе напред. След това Борусия взе инициативата и до почивката създаде няколко добри възможности, но същото не реализира нито едно.

Вестфалци стигнаха до гол в 66-ата, когато центриране на Санчо от корнер беше засечено от централния бранител Аканжи - 1:0.

Последваха опасности пред Роман Бюрки, но домакините оцеляха. В добавеното време, когато целият отбор на Волфсбург се беше изнесъл напред, Санчо фиксира крайното 2:0.

След седмица Борусия ще спори с РБ (Лайпциг) за това кой евентуално ще притеснява Байерн най-много до края на сезона.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)