В СОФИЯ: Петричкият борец Веселин Танев с бронз от държавното първенство

Трима състезатели от спортен клуб по борба „Беласица Петрич” взеха участие в шампионата

Трима състезатели от спортен клуб по борба „Беласица Петрич” взеха участие в държавния шампионат по свободна борба в столичната зала „София”.

Това са Веселин Танев в категория 125 кг, Апостол Денишев в категория 57 кг и Стоян Денишев в категория 65 кг.

В това първенство взеха участие 135 състезатели от клубовете по борба в цяла България. „Десет секунди не достигнаха на Веселин Танев, за да може да се озове на тепиха за спечелване на златен медал.

Водеше по точки, допусна грешка и по този начин се стигна до загуба по точки. Случват се тези неща в този мъжки спорт-борбата.

Все пак Веско започна добре годината, като спечели третото място в крайното класиране и се окичи с бронзов медал. Дебют при мъжете направиха 18 годишният Апостол Денишев в категория 57 кг и Стоян Денишев в категория 65 кг.

И двамата са титуляри в юноши старша възраст, но полека-лека решихме да ги пуснем и при мъжете. Те се класираха в призовите шестици на категориите си.

Истинско удоволствие ми достави националната състезателка Евелина Николова, която тушира не кой да е, а Биляна Дудова-национален състезател, три пъти европейски шампион и вицесветовен шампион от Будапеща през 2018 г., състезателка на „Юнак Локомотив” Русе.

Евелина е рожба на нашия спортен клуб по борба „Беласица Петрич” и поради липса на женски отбор в момента се състезава за СКБ „Ангел Гочев” град Созопол”, сподели международният съдия по борба първа категория Людмил Кандиларов-водач на петричкия тим са РП с София.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат