ШОК! Реал (М) удари дъното - третодивизионен отбор го изхвърли от Купата на краля с човек по-малко! (ВИДЕО)

Никому неизвестният тим на Алкояно елиминира "Белия балет" след продължения

Истинска бомба хвърли третодивизионният отбор на Алкояно, след като елиминира Реал (Мадрид) от Купата на краля още в 1/16-финалната фаза на турнира след продължения.

Още по-шокиращото е, че Алкояно стигна до успеха, след като беше останал с 10 души на терена срещу "белия балет".

Наставникът на „Белия балет“ Зинедин Зидан направи редица промени сред титулярите и даде шанс на играчи, получаващи по-рядко такъв на „Бернабеу“, като даде дебют на 20-годишния защитник Виктор Чуст.

Въпреки това обаче неговият тим овладя инициативата веднага след първия съдийски сигнал, макар през първите 30 игрови минути да не успя реално да застраши вратата на 41-годишния страж на домакините.

В 33-ата минута пък Алкояно можеше да изненада именития си опонент, ако Ел Гезуани не бе пропуснал, но впоследствие стана ясно, че е маркирана засада. Реал продължи да диктува събитията на терена и малко преди почивката успя да поведе. Точен в 45-ата минута бе бразилецът Едер Милитао, който засече с глава отлично центриране на сънародника си Марсело. Скоро след паузата Мариано Диас можеше да удвои, ала не успя да затрудни вратаря. В 54-ата минута пък Лукас Васкес стреля от дистанция, но стражът на домакините спаси.

Те обаче заиграха по-мотивирано и не допуснаха опасност пред вратата си до 79-ата минута, когато Винисисус стреля, но бе блокиран от Хосе Хуан. Две минути по-късно Алкояно изненадващо успя да изравни. В 81-ата резервата Жозе Солбес се възползва от пас на Рамос и възстанови статуквото - 1:1. Това се оказа ключово, защото до края на редовното време повече попадения не паднаха и след 96 минути игра мачът влезе в продължения.

В тях нито един от двата отбора не пое инициативата и те гледаха по-скоро да не получат гол вместо да отбележат такъв. В 110-та минута Хосе Санчез влезе неразчетено в единоборство и съдията му показа втори жълт картон, оставяйки Алкояно с 10 души.

Всички сякаш виждаха успеха на Реал и само не се знаеше кога ще дойде той, но в 115-та Алкояно обърна мача с краката нагоре. Тогава Хуанан Касанова се освбоди в наказателното поле и с перфектен изстрел намери очертанията до лявата греда, с което класира Алкояно на 1/8-финалите в Купата, а съдбата на Зинедин Зидан изглежда ясна и все по-далеч от "Бернабеу".

Алкояно - Реал Мадрид 2:1
0:1 Едер Милитао (45)
1:1 Жозе Солбес (81)
2:1 Касанова (115)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Алкояно: Хуан, Р. Лопес, А. Лопес, Раул, Прими, Жордан, Хуанан, Джони, Рубио, Ел Гезуани, Мехия;

Реал Мадрид: Лунин, Одриосола, Чуст, Милитао, Марсело, Каземиро, Валверде, Лукас Васкес, Винисиус, Мариано

Кансело: Искам да прекарам още няколко години в Барселона