СЛЕД ШОУ НА ЛУИС СУАРЕС: Атлетико обърна Ейбар и дръпна със 7 точки на Реал (ВИДЕО)

Вратар вкара за Ейбар, "дюшекчийте" стигнаха до успеха с гол от дузпа в края

Луис Суарес вкара нови два гола за трудния успех на Атлетико Мадрид с 2:1 при гостуването на Ейбар в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. По този начин „дюшекчиите“ дръпнаха на върха в класирането на испанския шампионат. Атлетико е лидер с 44 точки и мач по-малко от Реал Мадрид, който е втори с 37 точки и Барселона, който е трети с 34 точки.

Съдията Марио Мелеро Лопес свири дузпа за Ейбар в 11-ата минута за нарушение на Симе Вършалко в наказателното поле на Атлетико Мадрид.

Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от вратаря на Ейбар Марко Дмитрович в 12-ата минута и домакините поведоха с 1:0.

Анхел Кореа отправи опасен удар в 27-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Луис Суарес се възползва от много груба грешка в защитата на Ейбар и изравни резултата в 40-ата минута.

Гарсия Кике стреля с глава в 43-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Ян Облак.

Анаитс Арбия стреля от пряк свободен удар в 63-ата минута, но в аут. Шест по-късно Педро Бигас стреля с глава, но в аут. Марко Дмитрович направи страхотно спасяване в 86-ата, когато отрази опасен удар от границата на наказателното поле на Ейбар на Жоао Феликс.

Арбия извърши нарушение в наказателното поле на Ейбар в 87-ата минута и съдията Мелеро Лопес свири дузпа за Атлетико Мадрид. Луис Суарес беше точен от бялата точка за 2:1.