Севиля разби Валенсия и се класира за 1/4-финалите за Купата (ВИДЕО)

Люк де Йонг вкара два гола за андалусийци в класическия успех над "прилепите"

Севиля победи Валенсия с 3:0, като по този начин се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля. В герой за андалусийците се превърна Люк де Йонг, който реализира две попадения. Един гол добави Иван Ракитич.

Домакините стартираха по-добре срещата и поведоха в 20-ата минута на мача. Люк де Йонг надскочи защитниците на Валенсия след изпълнение на корнер и с глава прати топката в мрежата на "прилепите". В 33-ата минута Севиля стигна до втори гол. Сусо намери Де Йонг в наказателното поле на гостите и нидерландецът с точен удар направи резултатът 2:0.

Само пет минути по-късно Севиля стигна до трети гол. Негов автор стана Иван Ракитич. Той се възползва от добро подаване в наказателното поле и с прехвърлящ удар матира стража на Валенсия.

След почивката двата тима си размениха по още няколко опасни положения, но до нов гол така и не се стигна.

<

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)