Ботев (Пд) се разправи с Царско село в контрола (ВИДЕО)

Първи минути за "жълто-черните" записа Па Конате, Кристиан Добрев се контузи

Ботев (Пд) победи Царско село с 3:0 в последната си контрола преди началото на втория дял в efbet лига. Две попадения за успеха вкара Атанас Илиев (34, 54), а Лука Панайотис (37) си отбеляза автогол.

С първи минути за "жълто-черните" се отчете новото попълнение Па Конате. Лошата новина за тима обаче е травмата на Кристиан Добрев, която нападателят получи още през първата част след единоборство с играч на Царско село.

В 34-ата минута Ботев поведе в резултата с гол на Атанас Илиев. Филип Филипов проби отдясно и центрира към Атанас Илиев, който с глава прати неспасяемо топката в мрежата за 1:0.

Три по-късно "канарчетата" стигнаха и до втори гол. Славчо Шоколаров центрира от свободен удар, Панайотис Лука засече топката с глава и я прати в собствената си врата за 2:0.

Още в първите минути на втората част появилият се на почивката Георги Аргилашки се намеси по най-добрия начин, отразявайки удар от близка дистанция.

В 54-ата минута домакините си гарантираха победата с трети гол. Филип Филипов напредна по дясната зона и пусна по земя към връхлитащия Атанас Илиев. Той прати технично топката по земя в близкия ъгъл за 3:0.

В 63-ата минута голмайсторът на Ботев бе близо и до своя хеттрик, след като получи пас от Виктор Генев, но от чиста позиция шутира неточно.
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен