Марица с лесна победа срещу Локомотив (Сф)

За шампионките това беше първи мач в НВЛ от 20 януари

Марица (Пловдив) записа четвърта победа във волейболното първенство, след като се наложи с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) срещу Локомотив (София) в отложена среща от третия кръг. Двубоят се игра в зала "Локомотив" в София.

За шампионките това беше първи мач от 20 януари в НВЛ.

Марица е на четвъртото място във временното класиране с 12 точки (4 победи). Локомотив е шести с 10 точки (4 успеха, 6 поражения) и шест мача повече.

В първия гейм домакините поведоха, но постепенно маричанки набраха инерция и оформиха сериозна разлика. Момичетата на Лазар Лазаров бяха категорични и затвориха първата част след 25:14.

Във втората и третата част пловдивчанки продължиха възходящата си линия и не дадоха възможност на съперника за съпротива. След пълна доминация "жълто-сините" се поздравиха с победа за час.

Следващият мач на Марица е срещу Славия (София) на 16 февруари (вторник), от 15:00 ч. в зала "Сила", като срещата е отложена от седми кръг.