ОБЗОР: Бостън пропиля 24 точки аванс и загуби от Ню Орлиънс

Вижте всички резултати от мачовете, които се изиграха през изминалата нощ

Ню Орлиънс Пеликанс навакса 24 точки изоставане, за да спечели със 120:115 след продължение срещу Бостън Селтикс в един от най-интересните мачове от програмата на НБА.

"Пеликаните" изглеждаха обречени, но водени от звездите си Брендън Инграм и Зайън Уилямсън успяха да сътворят един от най-големите обрати в клубната история.

Инграм завърши срещата с 33 точки, като особено важна се оказа тройката половин минута преди края на продължението, която изведе Ню Орлиънс напред в резултата.

Уилямсън завърши двубоя с 28 точки, като 24 от тях дойдоха през второто полувреме и в продължението, което Ню Орлиънс взе с 12:7. Това бе 13-и успех през сезона за "пеликаните", а още 17 точки за постигането му прибави Джош Харт.

За гостите от Бостън, които инкасираха 15-о поражение през кампанията и правят най-лошия си старт на сезона от шест години насам, най-резултатен с 32 точки бе Джейсън Тейтъм, а още 25 прибави Джейлън Браун.

Бруклин Нетс постигна шеста поредна победа в НБА, след като се наложи със 112:108 над Лос Анджелис Клипърс. По този начин "мрежите" завършват пътуването си на Западния бряг с успехи срещу всички пет отбора от Тихоокеанската дивизия - Клипърс, Лос Анджелис Лейкърс, Голдън Стейт, Финикс и Сакраменто - нещо, което не се бе случвало в клубната им история. Освен това "мрежите" станаха първият отбор от Източната конференция, който постига пет поредни победи навън след Чикаго през 2010 г.

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Филаделфия 20 победи/11 загуби, Бруклин 20/12, Торонто 16/15

Централна дивизия: Милуоки 18/13, Индиана 15/14, Чикаго 13/16

Югоизточна дивизия: Шарлът 14/15, Маями 13/17, Атланта 13/17

Западна конференция:

Северозападна дивизия: Юта 24/6, Портланд 18/11, Денвър 16/14

Тихоокеанска дивизия: Лос Анджелис Лейкърс 22/9, Лос Анджелис Клипърс 22/10, Финикс 19/10

Югозападна дивизия: Сан Антонио 16/11, Мемфис 13/13, Далас 13/15.

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)