В ИТАЛИЯ: Цървена звезда пак не се даде на Милан, но отпадна (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите“ на осминафинал с гол на чужд терен, сърбите с човек по-малко и в двата мача

Милан се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, макар и доста трудно.

„Росонерите“ отстраниха сръбския Цървена звезда благодарение на правилото за повече вкарани голове на чужд терен, макар и в двата мача да играха с човек повече в последните 20-ина минути.

След равенството 2:2 в първата среща, сега италианският гранд фиксира и домакинско реми 1:1 на „Сан Сиро“, за да продължи напред с общ резултат 3:3.

Наставникът на тима Стефано Пиоли реши да остави на пейката Златан Ибрахимович, но на почивката се видя принуден да го пусне, защото играта на Милан не вървеше.

Иначе бившият вратар на Лудогорец Милан Борян, който в четвъртък вечер бе капитан на гостите в Милано, трябваше да се намесва още в 5-ата минута и го стори добре след един корнер.

Секунди след това обаче се стигна до дузпа за домакините. След един удар от границата на наказателното поле топката се отби от ръката на Марко Гобелич и макар играта да продължи, след като бе спряна реферът се консултира с ВАР, видя ситуацията на повторение и посочи бялата точка.

Зад топката застана Франк Кесие и хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата в деветата минута – 1:0.

Десет по-късно, след корнер и карамбол в пеналта на Милан, гостите отбелязаха гол, който обаче бе отменен след разглеждане с ВАР, отново заради игра с ръка в наказателното поле.

В 22-ата минута Цървена звезда отново нямаше късмет, тъй като след страхотно изпълнение на свободен удар от Ел Фарду Набуан-Бен топката срещна напречната греда.

Малко по-късно обаче нападателят бе безпогрешен, след като бе изведен в коридор и оставен да стреля от капитана на домакините Алесио Романьоли.

31-годишният национал на Коморски острови не се нуждаеше от втора покана и по диагонала прати топката по земя към далечния ъгъл, за да изравни в 24-ата минута - 1:1.

В 37-ата пък Милан отново можеше да поведе. След чудесна атака отдясно топката бе пратена към наказателното поле, където Диго Далот бе непокрит. Ударът на играещия под наем от Манчестър Юнайтед краен бранител обаче беше спасен от Борян.

Впоследствие вратарят се справи и с изстрел на Хакан Чалханоглу от границата на наказателното поле, а до края на първото полувреме нови попадения не паднаха.

Така почивката дойде при равенство 1:1, което накара треньорът на Милан да извърши двойна смяна.

Златан Ибрахимович и Анте Ребич се появиха на терена преди началото на втората част.

Тя стартира с два изстрела, дело именно на появилите се като резерви футболисти, ала те пропуснаха да изведат „росонерите“ напред в резултата.

След това срещата продължи равностойно. В 66-ата минута Златан опита далечен удар от статично положение, ала Борян спаси, макар и не особено убедително.

Неговият колега Джанлуиджи Донарума, който в деня на мача отпразнува своя 22-ри рожден ден, трябваше да показва класата си малко по-късно.

В 68-ата минута италианският страж спаси точно пред голлинията си атрактивен изстрел отблизо на Ел Фарду Набуан-Бен, а не след дълго гостите останаха с човек по-малко.

В 70-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Марко Гобелич, така че Цървена звезда, както и в първия мач, трябваше да доиграе срещата в намален състав.

После Милан отбеляза гол, който бе отменен заради засада на Избрахимович, но в крайна сметка удържа равенството до последния съдийски сигнал, за да продължи напред в Лига Европа.

Милан – Цървена звезда 1:1 (3:3 общ резултат)
1:0 Франк Кесие (9, дузпа)