ОБЗОР: 31 спасявания на Александър Георгиев не отърваха Ню Йорк от загуба в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте резултатите от мачовете, които се изиграха през изминалата нощ

Българският вратар Александър Георгиев направи 31 спасявания, но тимът му Ню Йорк Рейнджърс падна 1:4 у дома от Бостън. Това е второ поражение за Рейнджърс от последните три мача.

Чарли Макевой вкара гол и подаде за още един, а Туука Раск направи 20 спасявания, за да запише победа №299 в НХЛ. Чарли Койл заби два гола във вратата на българския страж, а Дейвид Пастарнак прибави още една шайба. За домакините се разписа Колин Блекуел.

Алекс Овечкин осигури победата на Вашингтон с 3:2 над Дю Джърси Девилс. С успеха Кепитълс остават категоричен лидер в Източната дивизия с 28 точки, с две пред Бостън, който също снощи отнесе с 4:1 Ню Йорк Рейнджърс. Никлас Бакстрьом и Якуб Врана също вкараха за победителите, които записват трета поредна победа и 6-а в последните си осем мача.

За домакините от Ню Джърси, които търпят пето поражение в последните си шест мача, се разписаха новобранците Михаил Малцев и Егор Шарангович.

Овечкин, който имаше само един гол в последните си осем мача, вкара за 3:2 в 13:37 минута на втората част. Това е негов 7-и гол за сезона и общо 362-и при гостуване, което го изравнява на 2-о място във вечната ранглиста на НХЛ по този показател със Стив Айзерман. Води легендата Уейн Грецки с 402.