"СИНЬО" ВЪЗКРЪСВАНЕ! Левски се върна от ада, но надви Ботев (Вр) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Робърта с два гола, врачани пропуснаха разгром през първото полувреме

Левски мина през ада, за да спечели с 3:1 гостуването си на Ботев (Враца). Домакините изпуснаха дузпа и още няколко възможности да нанесат тежък удар по "сините" през първото полувреме. Тимът на Славиша Стоянович успя да се отърси от шока и за разлика от съперника реализира възможностите си. Два гола за обрата на Левски след почивката вкара Найджъл Робърта. Един добави Живко Атанасов. Преди това Костадин Ничев бе дал аванс на Ботев. След този успех Левски вече е само на четири точки от шестото място.

Мачът започна отлично за домакините, които стигнаха до попадение още в седмата минута. Домовчийски отклони с глава след центриране от корнер, топката стигна до Костадин Ничев и той я прати в мрежата на Микулич за 1:0!

Левски отговори с удар от въздуха на Галчев, който мина над вратата на домакините. Тимът на Тони Здравков пък можеше да удвои аванса си в 15-ата минута, но Даниел Генов пропусна да вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка на Галчев в наказателното поле на Левски. Изстрелът обаче му се отби в гредата!

Малко след това удар на Генов се отклони в крака на Александов и срещна страничния стълб преди да излезе в корнер. В 26-ата минута гостите поискаха дузпа за нарушение на Красимир Костов срещу Начо Монсалве. Вратарят на домакините спаси удар с глава на испанеца, след което двамата се сблъскаха. Реферът Вълков беше категоричен, че нарушение няма.

Монсалве обаче получи контузия и се наложи да бъде изнесен на носилка и откаран във врачанската болница с линейка. На негово място влезе Симеон Славчев

В 32-ата минута Генов пропиля нов златен шанс да вкара втори гол, но от няколко метра не уцели вратата след центриране на Буров. До почивката Мартин Петков отправи три удара, но само един точен и той беше спасен от Красимир Костов.

Левски можеше да изравни в 55-ата минута. Робърта беше изведен сам срещу Костов, но не успа да го преодолее. Две по-късно обаче топката все пак се озова в мрежата на врачани. Нидерландецът вкара с глава след центриране на Здравко Димитров от корнер. В 59-ата "сините" стигнаха до пълен обрат. Отново Димитров прати топката в наказателното поле, там Робърта я отклони с глава към Живко Атанасов, който вкара - 1:2

В 65-ата минута интригата приключи. Робърта направи 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Ничев срещу Мартин Петков.

До края Мартин Петков пропусна отлична възможност след подаване на Робърта. Том от домакините пък стреля с глава. Ударът му рикошира в тялото на съотборник, но не успя да излъже Микулич и той улови топката. На финала Билал Бари овладя дълго подаване, надигра Венцислав Керчев и стреля по земя, но Красимир Костов спаси с коляно.

Ботев (Вр) - Левски 1:3

1:0 Костадин Ничев (7)

1:1 Найджъл Робърта (57)

1:2 Живко Атанасов (59)

1:3 Найджъл Робърта (65-д.)

Стартови състави:

Ботев (Вр): 33 Красимир Костов, 24 Алассане НДиайе 81 Атанас Зехиров, 30 Валери Домовчийски, 37 Венцислав Керчев, 9 Даниел Генов, 14 Димитър Буров, 18 Илия Миланов, 5 Костадин Ничев, 8 Педро Лагоа, 17 Чавдар Ивайлов

Левски:1 Звонимир Микулич, 3 Живко Атанасов, 6 Ивайло Найденов, 11 Здравко Димитров, 17 Найджъл Робърта, 20 Начо Монсалве, 22 Патрик-Габриел Галчев, 28 Тома Даске, 77 Илия Юруков, 79 Мартин Петков, 41 Георги Александров

90+4 - Край на мача!

87 - Билал Бари овладя дълго подаване, надигра Венцислав Керчев и стреля по земя, но Красимир Костов спаси с коляно

82 - Том стреляс глава след центриране отляво. Ударът му рикошира в тялото на съотборник, но не успя да излъже Микулич и той улови топката

77 - ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Мартин Петков получи подаване от Робърта и стреля, но встрани от вратата

72 - Педро Лагоа стреля от фаул, но уцели стената

65 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Робърта вкара дузпа, отсъдена за нарушение на Ничев срещу Мартин Петков

59 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Здравко Димитров центрира, Робърта отклони с глава към Живко Атанасов който прати топката в мрежата - 1:2

57 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Найджъл Робърка вкара с глава след центриране от корнер!

55 - ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Робърта беше изведен сам срещу Костов, но не успя да го преодолее

54 - Зехиров центрира в наказателтното поле, Валери Домовчиски успя да отправи удар с глава към вратата, но неточно

46 - Начало на второто полувреме

45+3 - Край на първото полувреме

45+3 - Нов опит за удар на Мартин Петков, този път уцели вратата, но Красимир Костов спаси

36 - Далечен удар на Мартин Петков мина над вратата на домакините

32 - ПРОПУСК ЗА БОТЕВ! Отлично центриране на Буров стигна до непокрития Генов, който от няколко метра прати топката встрани от вратата

26 - Футболистите на Левски поискаха дузпа за нарушение на Красимир Костов срещу Начо Монсалве. Вратарят на домакините спаси удар с глава на испанеца, след което двамата се сблъскаха. Реферът Вълков беше категоричен, че нарушение няма. Монсалве обаче получи контузия и се наложи да бъде изнесен на носилка и откаран във врачанската болница с линейка. На негово място влезе Симеон Славчев

23 - Шут на Даске рикошира в играч на Ботев и излезе в корнер

18 - Опит за удар на Генов се отклони в крака на Александов, за да срещне гредата и да излезе в корнер

15 - Даниел Генов пропусна дузпа, отсъдена за  игра с ръка на Галчев в наказателното поле на Левскика. Ударът му се отби в гредата!

8 - Найденов центрира за Галчев, който овладя на гърди и стреля от въздуха, но над вратата на домакините

7 -  ГООЛ ЗА БОТЕВ ВР! Домовчийски отклони с глава след центриране от корнер, топката стигна до Костадин Ничев който я прати в мрежата на Микулич - 1:0!