В БИТКА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ: Етър и Ботев Пд не си вкараха (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Жълто-черните" загубиха звездата си Атанас Илиев за следващия мач, тръгна си от "Ивайло4 с линейка

Етър и Ботев Пд направиха 0:0 на ст. "Ивайло" в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Равенството остави домакините на дъното на класирането със 17 точки. "Жълто-черните" имат 21 и са на десета позиция.  Те обаче дадоха свидна жертва - звездата на тима Атанас Илиев получи петия си жълт картон и ще пропусне гостуването на Ботев (Враца). Отделно от това нападателят получи аркада след сблъсък с Пламен Крачунов в заключителните минути на мача. Той беше заменен и откаран с линейка в болница.

Първият удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута. Маркиньос успя да се пребори с двама бранители на Етър и да комбинира с Атанас Илиев. Нападателят стреля в близкия ъгъл, но неточно. В 21-ата Кольо Станев опита засече центриране отляво, но прати топката покрай вратата.

След половин час игра домакините пропуснаха страхотен шанс. Преслав Боруков бе фаулиран, но реферът пусна авантаж, а топката попадна в Миси Мезу, който изведе Ловре Кнежевич, но изстрелът на хърватина бе отразен от Георги Аргилашки. Ботев отговори с опасно нападение. Маркиньос бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но си поведе дълго топката и позволи на Христо Иванов да улови.

В 35-ата минута Мезу стреля по земя, но вратарят на Ботев (Пд) улови топката. Три след това Здравко Илиев центрира в наказателното поле, където Мезу бе оставен непокрит, но ударът с глава на нападателя неточен. Малко след това и Преслав Боруков стреля с глава покрай вратата.

Второто полувреме започна също с натиск на домакините. В 50-ата минута Здравко Илиев отправи много силен шут извън наказателното поле и само блестящата намеса на Аргилашки запази равенството.

В 57-ата Мечев центрира от пряк свободен удар. Футболистите на на Ботев успяха да изчистят топката, която обаче попадна в Кольо Станев, който стреля от движение, но встрани от вратата. Две по-късно Кнежевич също отправи шут, но и той беше неточен.

В 77-ата минута централният нападател на Ботев Пд Атанас Илиев получи петия си жълт картон в първенството, което автоматично го вади от сблъсъка с Ботев Враца. Малко преди това и Тонев бе санкциониран официално, което за него също е пети жълт.

В 84-ата минута Ловре Кнежевич опита технично изпълнение, но Аргилашки показа рефлекс и изби в корнер. Две минути по-късно Милчо Ангелов стреля от пряк свободен удар, но изключително неточно.

ЕТЪР - БОТЕВ ПД 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 44.Божидар Кацаров, 10. Меси Мезу, 84. Здравко Илиев, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Хосе Мартинс, 9. Атанас Илиев, 13. Мишел Еспиноза, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабеѝ, 23. Димитър Тонев, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен