ОБЗОР: Филаделфия победи шампиона в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класиране след последните срещи

Крилото Дани Грийн изигра един от най-силните си мачове през сезона и завърши с 28 точки при победата на Филаделфия 76ърс със 109:101 над шампиона Лос Анджелис Лейкърс като гост в най-интересния мач от програмата на Националната баскетболна асоциация тази нощ.

Преди срещата Грийн и съотборникът му Дуайт Хауърд, които през миналия сезон играха за Лейкърс, получиха шампионските си пръстени. Уважителният жест на "езерняците" сякаш допълнително мотивира двамата ветерани и Грийн завърши мача като най-резултатен с 28 точки, в това число 8 тройки, докато Хауърд приключи с 6 точки, но реализира всичките си 3 стрелби в мача за по-малко от 7 минути на терена.

В отсъствието на Джоел Ембийд Сет Къри реализира още 19 точки за Филаделфия, а 17 за победителите вкара Тобайъс Харис.

За домакините от Лейкърс, които бяха изоставащи в резултата през цялото второ полувреме, Кайл Кузма вкара 25 точки, а с по 20 завършиха Денис Шрьодер и Монтрезл Херъл. Отсъствието на контузените ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис продължава да тежи на "езерняците", за които това бе четвърта поредна загуба и шеста в последните им 10 мача.

В друг мач от тази нощ финалистът в НБА през изминалата кампания Маями Хийт отстъпи със 122:125 при домакинството си на Портланд Трейл Блейзърс.

За Маями това бе пета поредна загуба, като тя дойде в отсъствието на повечето опитни играчи в отбора, сред тях Джими Бътлър и Горан Драгич.

За Портланд много силен мач изиграха гардовете Си Джей МакКълъм и Деймиън Лилард. МакКълъм реализира 35 точки, а Лилард прибави 22. С още 20 от пейката се включи ветеранът Кармело Антъни. По 29 точки за Маями отбелязаха Бам Адебайо и Тайлър Хиро, а с 20 остана Кендрик Нън.

С 44 точки на Де`Аарън Фокс Сакраменто Кингс победи със 141:119 гостуващия Голдън Стейт Уориърс в дербито на Калифорния.

За Фокс това е рекорден брой по отбелязани точки в кариерата, а цялото нападение на "кралете" се движеше много добре в хода на целия мач. Домакините записаха между 34 и 37 точки във всяка една от четирите части, което им позволи да се поздравят с изразителната победа.

Ришон Холмс добави още 25 точки и 11 борби за Сакраменто, а новобранецът Тайрийс Халибъртън вкара още 21 точки.

За гостите от Голдън Стейт, които са без контузените си лидери Стеф Къри, Клей Томпсън и Дреймонд Грийн 26 точки вкара Андрю Уигинс.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Филаделфия 32 победи/13 загуби, Бруклин 30/15, Ню Йорк Никс 23/22

Централна дивизия: Милуоки 29/14, Индиана 20/23, Чикаго 19/24

Югоизточна дивизия: Шарлът 22/21, Атланта 22/22, Маями 22/23