ТЕЖЪК УДАР: Северна Македония вкара цели 5 гола на младежките ни национали (ВИДЕО)

Комшиите стигнаха до убедителен успех с 5:1

Младежкият национален отбор на България записа тежко поражение в последния си мач на Анталия Къп 21.

Възпитаниците на Александър Димитров загубиха с 1:5 от Северна Македония. Като цяло тежкият резултат не отговаря напълно на показаното на терена от двата тима, но съперникът успя да се възползва от всичките си положения пред Светослав Вуцов, а нашите не използваха по най-добрия начин териториалното си превъзходство през по-голямата част от срещата. Единственото попадение за България бе дело на Доминик Янков.

Македонците откриха резултата в десетата минута, след като при едно центриране вратарят Вуцов боксира топката, но не успя да я изчисти по най-добрия начин и съперникът продължи да играе с топката и футболист на "червените" я прати с глава в опразнената врата.

В 30-ата минута македонците отбелязаха втори гол. Техен играч бе изпуснат отляво на атаката и с пас по земя намери свой съотборник на задната греда, за да стане резултатът 2:0.

В 50-ата минута намалихме резултата. Пас отдясно по земя намери капитана Доминик Янков на чиста позиция и халфът на Лудогорец засече топката във вратата.

Осем минути по-късно Македония стигна до трети гол. Защитата ни бе преодоляна с пас в зад линията, след което футболист на съперника подаде на свой съотборник прострелно по земя, който засече кълбото в мрежата.

В 76-ата минута падна четвърти гол във вратата ни. Центриране към далечната греда и футболист на македонците с плонж прати топката за четвърти път във вратата на Вуцов.

Десетина минути преди края дойде и пети гол във вратата на България. Футболист на Македония бе оставен сам срещу Вуцов, като първоначално не успя да го преодолее, но топката рикошира в Емануел Мирчев и влезе в мрежата ни.

БЪЛГАРИЯ 1:5 СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ

БЪЛГАРИЯ: 12. Вуцов, 6. Попов, 4. Х. Петров, 5. С. Петров, 22. Галчев, 3. Бауренски, 13. Станев, 14. Кръстев, 11. Тонев, 8. Янков, 9. Митков

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор