Десета титла за Сани Жекова на сноубордкрос

Националното първенство се проведе на Витоша при отлична организация

Легендарната ни сноубордистка Сани Жекова (Блейд), която официално обяви, че спира с активната си състезателна дейност преди 2 години, показа, че все още няма кой да я победи в сноубордкроса. Сани (на снимката) взе участие в националното първенство, което се проведе на Витоша при отлична организация от екипа на БФски и „Витоша ски“ АД.

Жекова спечели 10-а титла в дисциплината, като изпревари на финала Лиа Манчева (Блейд). На финала при мъжете Валентин Миладинов (Бороборд) спечели пред Борислав Стоянов (НСА), Петър Гьошарков (Бороборд) и Симеон Чалъков (Бороборд).

На Витоша бяха определени и шампионите при момчета и момичета (младша възраст – до 13 г), момичета и момчета (старша възраст – до 15 г) и юноши и девойки (до 19 г). Пълните резултати от атрактивната надпревара на Витоша може да намерите на www.bfski.com.