ОБЗОР: Копитар донесе победа на "кралете" в НХЛ с гол в края (ВИДЕО)

Монреал удари Уинипег с 5:3, резултати и класиране след последните мачове

Лиас Андерсон и Анже Копитар вкараха два гола в последните пет минути за победата на Лос Анджелис с 2:1 при гостуването на Анахайм в редовния сезон на НХЛ.

"Патоците" поведоха в първата третина с го на Хейдън Флюри, а Андерсон изравни пет минути преди края. 56 секунди преди последната сирена Копитар донесе успеха на Ел Ей. Попадението осигури 997-а точка в кариерата на Копитар, всички с екипа на "кралете" за 15 сезона.

Междувременно Монреал победи Уинипег с 5:3 в друга среща от НХЛ. Ник Сузуки записа два гола и асистенция за успеха на канадците, а Тайлър Тофоли добави гол и асистенция. Джоел Армия и Артури Лехконен също се разписаха за Монреал.

Колорадо разби Сан Хосе с 3:0. Габриел Ландеског и Кейл Макар вкараха по един гол при числено превъзходство в рамките на две минути през първата третина, а Мико Рантанен направи две асистенции.

Аризона запази шансове за плейофите след убедителна победа с 3:0 срещу лидера в Западната дивизия Лас Вегас.

Джон Хейдън, Майкъл Бънтинг и Крисчън Фишър отбелязаха попадения за "койотите". Вратаряат Адин Хил спаси 25 удара и записа "суха мрежа" за втори път през този сезон и трети в кариерата си.