Рома се срина срещу Сампдория и се отдалечава от Лига Европа (ВИДЕО)

Тежката седмица за "вълците" продължава

Рома загуби гостуването си на Сампдория 0:2 в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Луиджи Ферарис". Така "вълците" почти изгубиха надежди за класиране в Лига Европа.

Очертава се римляните да водят битка със Сасуоло за италианската квота в новосформираната надпревара Лига на конференциите.Припомняме, че в четвъртък Рома бе унижен с 2:6 от Манчестър Юнайтед на полуфиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Самп влоши ситуацията в италианския гранд с по един гол в двете полувремена. Резултатът бе открит в края на първата част от Адриен Силва. Португалският национал получи подаване от Торсби и се разписа с красив удар извън наказателното поле. А всичко започна след подхлъзване на албанския бранител Мараш Кумбула.

Силва продължи да има решаваща роля върху развоя на мача. В 65-ата той изведе Янкто зад гърба на римската отбрана и чехът завърши без жал в мрежата на Фусато.

А, че вечерта отново бе ужасна за Рома се потвърди от факта, че ВАР отмени гол на Борха Майорал в 68-ата, а 240 секунди след това Един Джеко пропусна и дузпа.