ОБЗОР: Питсбърг оглави класирането на Изток, Бъфало с домакински обрат в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след тях

Андерс Бьорк реализира две попадения в редовното време и единствен се разписа при дузпите, а Бъфало обърна гостуващия Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Вратарят на домакините Майкъл Хаузър парира 45 изстрела, а Бъфало регистрира втора поредна победа, но въпреки това остава на дъното в лигата с едва 37 точки от 54 мача.

Кал Клатърбък завърши с гол и асистенция за Айлъндърс, който водеше с 3:1 1от 37:37 минута на двубоя, но не успя да удържи аванса си.

Павел Заха вкара втория си гол 2:18 минути преди края на продължението и донесе успеха на Ню Джърси над гостуващия Бостън с 4:3.

Двата отбора вече си осигуриха място в плейофите.

Едмънтън постигна трета поредна победа след 4:1 в залата на Ванкувър. Капитанът Конър МакДейвид се отличи с две асистенции и е лидер в игата с 93 точки през сезона. Леон Драйзайтл вкара два пъти, а вратарят Майк Смит направи 28 спасявания, 17 от които в третата част.

Едмънтън е втори в Северната дивизия с 66 точки и си гарантира място в елиминациите за купа "Стенли". Брук Бесър се разписа за канадците, които допуснаха шесто поредно поражение.

Брайън Елиът направи 24 спасявания в мач номер 500 в кариерата си в НХЛ, а Клод Жиру завърши с две асистенции за Филаделфия, който допусна четвърто поражение в пет срещи.

Лидерът в лигата Каролина навакса ранно изоставане от 0:2 след първия период и спечели срещу гостуващия Чикаго с 6:3,с което събра 79 точки.

Андрей Свечников изпъкна с два гола и асистенция, а Теуво Теравайнен допринесе с попадение и две асистенции. Вратарят Петр Мразек се завърна на леда с 27 спасявания, след като пропусна последните седем мача на отбора заради контузия.

Алекс ДеБринкат се разписа два пъти за Чикаго, а Майк Хардман вкара първия си гол в НХЛ, но гостите допуснаха шеста поредна загуба.
Питсбърг разгроми домакина Филаделфия със 7:3 и с актив от 73 точки оглави класирането в Източната дивизия на Националната хокейна лига.

Капитанът Сидни Кросби се отличи с два гола и асистенция за седмата победа в последните девет мача на тима. Джейк Генцел добави попадение и две асистенции, Евгени Малкин даде две асистенции, а вратарят Тристан Джари отрази 30 удара.

Питсбърг има аванс от 2 точки пред втория в дивизията Вашингтон, който обаче е с два мача по-малко.