Свободняците останаха с една квота за Токио

Ахмед Батаев загуби полуфинала в категория до 97 кг на квалификацията в София

Националите по свободна борба останаха с една квота за олимпийските игри Токио 2020, след като Ахмед Батаев не успя да стигне финал в категория до 97 кг на квалификацията в София.

В полуфиналите натурализираният чеченец отстъпи на кубинеца с италиански паспорт Абрахам Кониедо с 3:2. Съперникът му е трети на световно и европейско първенство.

Така свободняците останаха с една квота, спечелена от Георги Вангелов (57) на европейската квалификация в Будапеща през месец март.

Националите ни бяха без старши треньора Валентин Ангелов, който в навечерието на турнира даде положителен тест за COVID-19. Така състезателите ни бяха извеждани от помощниците му Димитър Кумчев и Йордан Денев.

Само финалистите взимат квоти за игрите, които не са поименни.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат