Селта потопи Виляреал в мач с три дузпи и три червени картона (ВИДЕО)

Тимът от Виго спечели с 4:2 като гост

Селта спечели с 4:2 гостуването си на Виляреал от 35-тия кръг на Ла Лига. Мачът изобилстваше от голове,  дузпи, червени и жълти картони. За тима от Виго успехът е трети пореден в шампионата. Селта заема осмата позиция с 47 точки, докато Виляреал има пет повече и е две места по-нагоре в подреждането.

Селта поведе в 19-ата минута при първата по-любопитна голова ситуация. Санти Мина бе изведен с дълго подаване зад защитата. Той овладя и прати топката в мрежата за 1:0.

В 25-ата равенството бе възстановено Рубен Пеня центрира към Мойсес Гомес, който от близко разстояние с глава нямаше как да пропусне.

Седем след това Селта получи дузпа за опасна игра на Серхио Асеньо. Зад топката застана Санти Мина, който реализира. В 41-вата минута Нестор Араухо влезе грубо в краката на противник и реферът Давиде Хименес му показа червен картон. Последва намеса на ВАР, след която главният арбитър промени решението си и вдигна жълт картон на Араухо.

В добавеното време на първата част ВАР отново се намеси и Селта получи нова дузпа, която бе реализира от Брийс Мендес.

Резервите на Виляреал побесняха и изразиха недоволството си срещу съдията. Двамата най-дейни в протестите Херонимо Рули и Марио Гаспар получиха директни червени картони и трябваше преждевременно да се приберат в съблекалнята.

В 57-ата минута Селта вкара за 4:1 и до голяма степен реши мача в своя полза. Точен бе Аугусто Солари.

Виляреал опита да върне интригата, но неуспешно. В 87-ата минута ВАР най-сетне се намеси в полза на домакините, за да сигнализира на Давиде Хименес за нарушение в наказателното поле. Съдията за трети път от началото на мача посочи бялата точка, а Жерард Морено се разписа и оформи крайния резултат 2:4.

Секунди по-късно Факундо Ферейра остави Селта с човек по-малко, след като си заслужи втори жълт, респективно червен картон за грубо влизане в краката на опонент.
Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)