ПРИЗЕМЯВАНЕ: Северна Македония разбра какво е Евро 2020, падна 1:3 от Австрия (СНИМКИ+ВИДЕО)

Горан Пандев вкара първия гол за родината си в дебюта на този форум

Австрия вгорчи дебюта на Северна Македония на Европейско първенство, след като в първия им мач от група С ги победи с резултат 3:1.

Още в 18-та минута Австрия поведе, след като Сабитцер центрира отляво към далечната греда, а там Лайнер връхлетя върху нея и от въздуха технино я прати в обратния ъгъл.

В 22-ата минута Марсел Сабицер отново можеше да влезе в ролята на асистент, след като центрира остро на близката греда, но последвалият изстрел на Саша Калайджич бе отразен от Столе Димитриевски.

Само шест по-късно обаче Северна Македония изравни. При върната топка, Бакман изпусна топката елементарно и Горан Пандев беше на правилното място, за да прати кълбото в мрежата на Австрия!

Символичните домакини стартираха агресивно и втората част, опитвайки се да пресират високо съперника си. От своя страна футболистите на Северна Македония не показаха, че това може да ги притесни и продължиха да залагат на опасни контраатаки.

В 64-ата минута символичните гости имаха отлична възможност да направят пълен обрат, след като Бобан Николов бе изведен в наказателното поле, но Даниел Бахман излезе предвидливо и изби топката, след което Горан Пандев опита технично да реализира, но прати кълбото над вратата.

В 78-та минута обаче Австрия отново поведе. Алаба центрира отлично отляво и намери Михаил Грегорич, който изпревари плонжа на Димитриевски и прати кълбото в мрежата на съперника.

В последната минута на двубоя Марко Арнаутович бе изведен отлично от Конрад Лаймер, след което нападателят напредна и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

Малко след третото попадение Столе Димитриевски се намеси решително, след като пресече топката пред Михаел Грегорич.

Стартови състави:

АВСТРИЯ: 13. Бакман, 2. Улмер, 3. Драгович, 4. Хинтерегер, 8. Алаба, 9. Сабитцер, 19. Баумгартнер, 21. Лйнер, 23. Шлагер, 24. Лаймер, 25. Калайджич

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Димитриевски, 5. Адеми, 6. Муслиу, 8. Алиоски, 9. Трайковски, 10. Пандев, 13. С. Ристовски, 14. Д. Велковски, 16. Николов, 17. Барди, 21. Елмас

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)