Арда стартира с победа летните контроли (ВИДЕО)

Отборът от Кърджали обърна Марица (Пловдив) в Момчилград

Отборът на Арда записа първа победа в лятната си подготовка, побеждавайки с 2:1 тимът на Марица (Пловдив).

Срещата се игра на стадиона в Момчилград, където футболистите на Николай Киров бяха на подготовка.

Гостите първи откриха резултата чрез Мариян Бончев, който се възползва от грешка в отбраната на Арда.

След това обаче футболистите на Арда взеха нещата в свой ръце и създадоха няколко опасни положения пред вратата на пловдивчани, чрез Тонислав Йорданов, Спас Делев и Милен Желев.

След почивката Иван Коконов отправи опасен удар, но топката мина над напречната греда.

В 64-ата минута Тилев бе спънат в наказателното поле, а Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка за 1:1.

В 77-ата минута Крум Стоянов центрира от ляво, а връхлитащият на скорост в наказателното поле Александър Георгиев засече с глава топката и оформи крайния резултат Арда - Марица 2:1.

От 28 юни отборът на Арда продължава своята подготовка в Банско, където ще изиграе 4 контроли.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА АРДА: 12.Караджов, 8.Желев, 4.Стоев, 5.Ганев, 11.Георгиев, 27.Мартинов, 21.Юруков, 17. Коконов, 33.Тилев, 9.Делев, 98.Йорданов;

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)