Капитанът на България с първи мач след контузията

30-годишният национал пострада в мача със Спартак (Москва) миналия сезон

Капитанът на българския национален отбор по футбол Георги Костадинов изигра първи мач от средата на месец май насам. Той изведе с капитанската лента и руския си клубен тим Арсенал (Тула) в днешната им контрола с азербайджанския Карабах, която беше спечелена с 1:0.

30-годишният национал контузи глезена си в мача със Спартак (Москва) миналия сезон, след което премина през няколко курса на рехабилитация преди да се върне на терена.

Тимът му имаше надмощие преди почивката и заслужено водеше с 1:0. Единственото попадение вкара Евгений Марков в 20-ата минута при добавка. Атаката беше на защитника Артьом Сокол, който подаде на Еванс Кангва. Африканският нападател на Арсенал стреля, а вратарят по чудо спаси. При добавката обаче нямаше шанс.

Преди това замбийският голмайстор на два пъти можеше да вкара, но пропусна. Марков също пропусна да накаже невнимателна изява на вратаря на отбора от Азербайджан минута преди първото попадение. А до края на първата част с нови пропуски се отличи отново Кангва, докато вратарят Егор Шамов спаси единствената ситуация за съперника.

Костадинов остана на терена до 54-ата минута, когато беше заменен от другия замбийски нападател в тима Ламек Банда. Десет минути преди края на мача азерите можеха да изравнят, но ударът на Ибрахимли беше спасен от вратаря Михаил Левашов.
Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)