Кузманов успя да се класира за 1/4-финалите на Чалънджъра в Румъния

Той ще се изправи в следващия етап срещу Фелипе Алвес от Бразилия

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в румънския град Яш с награден фонд 88 520 евро.

Поставеният под номер 8 в схемата българин победи представителя на домакините Николас Йонел с 2:6, 6:3, 6:4 за 2:29 часа.

Кузманов загуби три пъти подаването си в първия сет. Във втората част той поведе с 3:0 и запази преднината си до 6:3.

В третата решителна част българинът проби за 2:1, а при 5:4 изпусна мачбол при сервис на Йонел. След това Кузманов затвори мача при собствен сервис с гейм на нула. С успеха пловдивчанинът си осигури 2480 евро и 18 точки за световната ранглиста, в която е на 238-о място в момента.

Поставеният под номер 8 българин ще играе на четвъртфиналите срещу четвъртия в схемата Фелипе Алвес от Бразилия, който е номер 220 в световната ранглиста.