Трябва ли Боби Михайлов да напусне поста президент на БФС?

23 август 2021 22:52

ИСТОРИЧЕСКО: Камбуров изравни рекорда на Жеков, Берое надви Ботев (Вр) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое победи с 1:0 Ботев (Враца) в исторически мач. Мартин Камбуров отбеляза попадението и по този начин изравни рекорда на Петър Жеков от 253 гола българския футболен елит. Гостите пък играха с 10 души в последния четвърт час.

Успехът е трети за Берое от началото на сезона и след петия кръг тимът има актив от 9 точки, които му отреждат петото място. Врачани, който допуснаха първо поражение, са шести с осем.

Берое пое инициативата още в самото начало и в 3-ата минута Омар Камара отправи първия удар от границата на наказателното поле. Костов обаче не бе затруднен и улови. Последва изстрел на Камбуров, който рикошира и вратарят спаси.

В 10-ата минута Бабунски стреля опасно от пряк свободен удар, а топката мина на сантиметри встрани от вратата на Берое. В ответната атака Тунгара получи на стрелкова позиция и се опита да прехвърли технично Костов, но ударът му мина на метър над вратата.

Натискът на Берое обаче продължи и в 17-ата минута след центриране от корнер Камара игра с глава, а топката попадна в Сако, който стреля в аут. Половин час след началото Серкан Юсеин опита далечен удар, но неточно.

В 32-ата Стив Фуртадо центрира отдясно, непокрития Мартин Камбуров отправи изстрел с глава, но право в ръцете на Костов. Шест по-късно Лебон намери Серкан в наказателното поле. Той се справи със защитник на гостите. Завършващият му удар обаче не намери очертанията на вратата. Нов опит на Камбуров с глава в 42-ата минута също се оказа неуспешен.

В началото на втората част Берое получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Кийлън Лебон. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сбърка и вкара за 1:0.

В следващите минути Ботев (Враца) погледна по-сериозно към изравнителното попадение, но до сериозна ситуация така и не стигна. В 70-ата минута Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на гостите. Нападателят се справи със защитник на Ботев, премина и покрай вратаря, но се забави със завършващия удар, като позволи на Костов да му отнеме.

В 76-ата минута Никола Попов вдигна директен червен картон на Йоан Бауренски за опасно влизане, след като преди това лично прегледа ситуацията на монитора на пистата. Така гостите останаха с 10 души.

Две по-късно Генов получи в наказателното поле и центрира, където Камбуров бе изпреварен със сантиметри от бранител, който изчисти в корнер. Шест минути преди края Фуртадо получи топката на фланга, навлезе в пеналта и шутира много силно, но топката срещна напречната греда. Малко след това Камбуров стреля, но Костов спаси.

В добавеното време Бакер се намеси след удар с глава от страна на Костадинов. Даскалов също стреля от границата на пеналта в четвъртата минута на добавеното време, но Костов спаси.

БЕРОЕ - БОТЕВ ВР 1:0

1:0 Камбуров (48-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 1. Нордин Бакер, 4. Христо Митев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин, 99. Омар Камара

БОТЕВ ВР: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 2. Валери Христов, 22. Мартин Николов, 21. Сержио Филипе, 86.  Йоан Бауренски, 28. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов, 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски